Sveikas gyvenimo būdas (2)


Įvadas. Sveika mityba – kas tai? Sveikos mitybos principai ir pagrindinės taisyklės. Pagrindiniai sveikos mitybos principai. Sveikos mitybos taisyklės. Mitybos režimas. Vegetarizmas. Vegetarizmo tipai. Vegetarizmo privalumai. Vegetarizmo trūkumai. Produktų suderinamumas. Sportas. Kodėl turėtumėte mankštintis? Įveikite mankštinimosi kliūtis. Kaip suderinti fizinį aktyvumą su kasdiene veikla? Treniruočių salės, kursai. Žalingi ypročiai, kurių reikia atsikratyti. Alkoholis. Alkoholio poveikis sveikatai. Rūkymas. Rūkymo poveikis sveikatai. Išvados. Naudotos literatūros sąrašas.

Sveikas gyvenimo būdas – kas tai? Vieni mano, kad tai aktyvus sportas, kiti – kad tai subalansuota mityba, dar kiti – mano, kad tai – tiesiog nerūkyti ir nevartoti alkoholio. Bet geriau viską apgalvojus, galime apibendrinti visus šiuos dalykus ir pasakyti, kad sveikas gyvenimo būdas – tai mitybos, sportavimo ir žalingų ypročių neturėjimo subalansavimas. Bet kaipgi visa tai subalansuoti šiuolaikiniame beprotiškai laiką bei sveikatą ryjančiame pasaulyje, kai žmogus apart namų ruošos darbų, mokymosi, darbo daugiau nieko nemato? Kai netgi laisvomis dienomis žmogus neturi laiko? Kai net nespėja pailsėti nuo beprotiško ritmo? Kai nei kūnas, nei siela nė trupučio nepailsi? Kai maisto produktai darosi vis labiau “užteršti”? Atsakymų į šiuos kalusimos teikiama įvairių, taigi tik mums patiems reikia rinktis, kaip gyventi. Bet ne tai yra svarbiausia. Svarbiausia yra kiekvienam žmogui nustatyti savo sveikos gyvensenos ribas. O tam padaryti svarbu žinoti, kas yra sveika mityba, sportas ir žalingi ypročiai bei kaip juos reikia valdyti.

  • Biologija Referatas
  • Microsoft Word 25 KB
  • 2012 m.
  • 11 puslapių (3341 žodžiai)
  • Amigo
  • Sveikas gyvenimo būdas (2)
    10 - 2 balsai (-ų)
Sveikas gyvenimo būdas (2). (2012 m. Spalio 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/sveikas-gyvenimo-budas-2.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 17:56
×