Sveikata ir kvėpavimas


Sveikata ir kvėpavimas. Kvėpavimas. Kvėpavimo sistemos elementai. Oras yra pirmasis naujagimio maistas. -E. Rosenfeld. Kvėpavimo svarba. Privalumai. Kvėpavimas taisyklingas, jeigu. Laisvas kvėpavimas. Emocinės būsenos ir kvėpavimas. Įsitempimo mažinimas. Įtampos mažinimas. Stresas. Kūno atsistatymas. Oras. Deguonies badas. Įdomu.


Taisyklingo kvėpavimo privalumai Aprūpina kūną energijos gamybai reikalingu „kuru“; padeda lengviau susikoncentruoti; šalina toksinus; stiprina imuninę sistemą; pagerina žarnyno funkciją; mažina stresą, įtampą ir nerimą; sužadina ramybės ir atsipalaidavimo pojūčius; gali sumažinti kraujo spaudimą; gerina medžiagų apykaitą ir stiprina virškinimą.

Baimė, išgąstis, pyktis - yra emocinės būsenos. Jos sukelia psichinius pakitimus kūne. Šie pokyčiai padidina bendrą kūno įsitempimą ir blokuoja kvėpavimą. Galima kvepuoti lėtais giliais įkvėpimais ir priversti kūną atsipalaiduoti po streso, greitas širdies plakimas pradeda po truputį normalizuotis. Laikant tokias emocijas savyje apsunkina kvėpavimą, gebėjimas tinkamai kvėpuoti gali būti neįkainojamas įrankis siekiant išmokti isreikšti emocijas tinkamai.

Paliktas vienas kūnas žino pats, kaip jam geriausiai atsistatyti. Techniškas žodis šiam sakiniui yra homeostazė, reiškianti natūralias tendencijas balanso atstatymui. Su liga energija yra blokuojama, balansas sutrinka. Kvėpavimas yra pagrindinis metodas - harmonijos atstatymui. Geras kvepavimas skatina deguonies padavimą, kurio reikia kiekvienai ląstelei, kiekvienam kaului, organui ar raumenims.

Užterštas oras ne tik sukelia kosulį ir akių sudirginimą, bet iš tikrųjų sumažina plaučių funkcionavimą ir silpnina baltųjų kraujo ląstelių gebėjimą kovoti su infekcija, todėl paveikta, kvėpavimo sistema gali tapti silpna grandimi grandinėje ir užkrečiama ligų, tokių kaip gripas, bronchitas ir plaučių uždegimas, pripažinta aplinka.

  • MS PowerPoint 704 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 18 puslapių (1049 žodžiai)
  • Kolegija
  • Samanta
  • Sveikata ir kvėpavimas
    10 - 1 balsai (-ų)
Sveikata ir kvėpavimas. (2018 m. Lapkričio 11 d.). https://www.mokslobaze.lt/sveikata-ir-kvepavimas.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 07 d. 18:39
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo