Sveikata ir mityba


Sveikata ir mityba. Įvadas. Sveika mityba. Teorinė dalis. Mitybos rėžimas. Maistinės medžiagos ir jų reikšmė. Vitaminai. Mineralai. Technologinė dalis. Valgiaraščio sudarymas. Vienos dienos valgiaraštis. Vienos dienos valgiaraštis. Technologijos kortęlių sudarymas. Išvados.

Mityba glaudžiai susijusi su visuomenės sveikata. Šiandiena niekas neabejoja kad tai – vienas svarbiausių gyvensenos veiksnių, turinčių įtakos sveikatai.

Žmogaus gyvenimas toks trumpas ir toks laikinas, kad skubėdamas gyventi, jis dažnai daro ne tai ką turėtų daryti. Jaunuoliai mažai domisi savo sveikata, nes jam atrodo, kad visą gyvenimą bus sveikas ir gyvens amžinai. Jie daugiau rūpinasi darbu, karjera, vedybomis, giminės pratęsimu, sveikatos reikalus palikdamas savieigai. Šiuo metu visame pasaulyje iškilo ir saugaus maisto problema.

Riebūs lietuviški valgiai, tris kartus per dieną valgoma mėsa, sultiniai, pyragai ir kiti baltų miltų gaminiai, saldainiai, tortai, ir cukrus – šie produktai suniokoja kasą, kepenis, tulžies pūslę, inkstus, sąnarius, plaučius, bronchus, vidaus sekrecijos liaukas, kraujagysles ir kitus organus. Netinkamas gyvenimo būdas, nesveika mityba, judėjimo stoka labiausiai paveikia proto darbuotojų sveikatą. Sveikai maitintis tai – vartoti optimalius, žmogui reikalingus pagrindiniu maisto medžiagų – baltymų, riebalų, angliavandenių, taip pat vitaminų, skaidulinių, mineralinių ir kitų medžiagų kiekius.

Darbo tikslas: pasirūpinti savo sveika mityba ir sveikai maitintis.

Darbo uždaviniai:

Sveikatos ir mitybos rūšys

Sudaryti valgiaraštį

Sudaryti technologines korteles

Paskaičiuoti energinę vertę bei savikainą.

Pateikti išvadas

  • Microsoft Word 229 KB
  • 2013 m.
  • 19 puslapių (4081 žodžiai)
  • Kolegija
  • Erika
  • Sveikata ir mityba
    9 - 1 balsai (-ų)
Sveikata ir mityba. (2013 m. Balandžio 29 d.). https://www.mokslobaze.lt/sveikata-ir-mityba.html Peržiūrėta 2018 m. Gegužės 24 d. 22:25
×