Sveikata skaidrės


Sveikata. Kas tai sveikata? Sveikatos reikšmė. Kaip žinoti? Kaip pagerinti savijautą? Gyvenimo būdas sveika mityba. Taip pat labai svarbu. Fizinės būklės gerinimas. Skirstymas. Žalingi įpročiai. Psichologinė sveikata. Socialinė įtaka sveikatai. Apibendrinimas.


Gera sveikata yra pati svarbiausias visaverčio gyvenimo sąlyga. Tai sąlygoja puikią nuotaiką, gerą širdies ir kitų vidaus organų darbą, homeostazės palaikymą, energijos kiekį. Jei žmogaus sveikata yra prasta, jis jaučia nuovargį, skausmą, yra išsekęs, nevalgo.

Kartais nutinka taip, jog žmogaus tyrimai yra pakankamai geri, tačiau jis vis vien jaučiasi prislėgtas, pasyvus, kamuoja galvos skausmai, nusilpsta imunitetas. Tokiu atveju reikėtų imtis kitokio gyvenimo būdo. Kokio?

Subalansuota mityba yra tiesiausias kelias į sveiką organizmą ir puikią savijautą. Geriausia yra kreiptis į specialistą, kuris pagal individualius poreikius sudarytų planą, pagal kurį turėtumėte rinktis maisto produktus, kuriuos valgysite ar iš kurių gaminsite. Jei nenorite kreiptis į dietologą, tai...

Jei nesikreipiate į dietologą, tuomet sveikesnei mitybai yra keletas bendrųjų patarimų: Vengti gaminti maistą kaitintame aliejuje Įvairinti racioną Vengti blogojo cholesterolio turinčių produktų Valgyti maisto produktų iš sveikos mitybos piramidės nepamirštant, jog kiekvienas jų yra itin svarbus (išskyrus saldumynus).

Vartoti daug skysčių (atminkite, jog vanduo yra pirmoji sveikos mitybos piramidės dalis) Užkandžiams rinktis skalsiuosius produktus Valgyti tuo pačiu metu Gerti kuo mažiau kavos, energetinių ar alkoholinių gėrimų Nepersivalgyti.

Norint pagerinti savo savijautą, reikėtų atkreipti dėmesį į savo fizinę būklę.

  • MS PowerPoint 622 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 22 puslapiai (682 žodžiai)
  • Monika
  • Sveikata skaidrės
    10 - 2 balsai (-ų)
Sveikata skaidrės. (2016 m. Gegužės 02 d.). https://www.mokslobaze.lt/sveikata-skaidres.html Peržiūrėta 2020 m. Liepos 07 d. 11:54
×
125 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo