Sveikatą veikiantys veiksniai


Sveikatą veikiantys veiksniai. Sveikatos raida. Paveldimumas. Taigi, susergama, kai. Fizinė aplinka. Aplinkosaugos specialistai dažnai susiduria su šiomis problemomis. Socialiniai veiksniai. Kultūra (51). Socialinė ekonominė padėtis. Socialinė ekonominė nelygybė. Yra kelios neturto dimensijos. Darbas. Profesinių rizikos veiksnių grupės. Socialinė parama. Elgsenos ir gyvensenos veiksniai. Elgsena. Galima skirti 3 individualios elgsenos kategorijas.

Nėščiosios būklė, naujagimio svoris, sveikata vaikystėje, tėvų gyvenimo sąlygos, jų socialinė bei ekonominė padėtis labai susijusi su suaugusių gyventojų sveikata.

Šeima veikia kaip tarpininkas tarp vaiko ir visuomenės (46).

Taigi, sveikatą visą gyvenimą veikia fizinė, biologinė, socialinė aplinka, elgesio veiksniai.

Paveldimumas ne tik lemia organizmo reakciją į fizinės ir biologinės aplinkos pokyčius, bet turi įtakos ir psichologinei bei socialinei adaptacijai (47).

Aiškinant daugelio lėtinių ligų, ypač vėžio, priežastis, dažniausiai laikomasi neslenkstinės antropogeninių veiksnių veikimo teorijos, teigiančios, kad net ir nedidelis teršalų kiekis nėra nekenksmingas, ypač jeigu jis veikia ilgesnį laiką.

Pavojus sveikatai gali padidėti, jeigu žmogus sinergetiškai veikiamas kitų kenksmingų veiksnių, esančių darbo aplinkoje, maiste arba turi žalingų įpročių.

Tiesioginę žalingo aplinkos veiksnio ir patologijos priklausomybę sunku įrodyti Imantis atitinkamų priemonių, trukdo ekonominės kliūtys.

Daugelio ligų, pavyzdžiui, infekcinių, profilaktikos programos dažniausiai sulaukia visuotinės paramos ir entuziazmo, tuo tarpu mėginimai sumažinti užterštumą, keisti technologijas neretai sutinkami skeptiškai.

Dažnai ne tik gamyklų vadovai bando išvengti atsakomybės ir didelių investicijų į brangius valymo arba saugos įrengimus, bet ir darbuotojai nenori keisti gerai mokamo darbo arba bijo jį prarasti.

Profesijos, darbo galimybėmis, padėtimi visuomenėje Išsilavinimu ir žiniomis Pajamomis ir nuosavybe.

Profesinis darbas yra vienas plačiausiai taikomų socialinės ekonominės padėties kriterijų.

Išsilavinimas laikomas universalesniu socialinės ekonominės padėties rodikliu, nes jis yra pastovesnis negu darbas.

  • Sveikata Skaidrės
  • MS PowerPoint 88 KB
  • 2014 m.
  • 56 puslapiai (1218 žodžiai)
  • Aina
  • Sveikatą veikiantys veiksniai
    10 - 2 balsai (-ų)
Sveikatą veikiantys veiksniai. (2014 m. Kovo 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/sveikata-veikiantys-veiksniai.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 23:56
×