Ciberžolė

irina

Koki poveiki ciberzole daro zmogaus organizmui?Ar galime ciberzole vadinti prieskoniu karalien?

KlausimaiSveikataLygis: Mokykla28 atsakymai
Birželio 19 d. 16:05
Išsamiai atsakykite į klausimą ir galėsite užduoti savo klausimą arba nemokamai peržiūrėti dokumentą iš mūsų svetainės. Dovanų kodą gaunate, kai jūsų atsakymas atsako į klausimą su paaiškinimais ir išrenkamas geriausiu atsakymu. Visi atsakymai tikrinami administratoriaus.

Atsakymai (28)

Kristina

Kurkuminas – tai aktyvioji ciberžolės medžiiaga, kurios dėka ciberžolė pasižymi gausa sveikatai naudingų savybių. Kurkuminas atsakingas iš išskitintį ciberžolės šiek tiek kartų, aštrų, žemėtą skonį. Be minėto kurkumino, ciberžolėje taip pat yra demetoksikurkumino bei bisdemotoksikurkumino. Visi šie trys komponentai kartu vadinami kurkuminoidais ir, kaip teigiama tyrimuose, gali praturtinti sveikatą žemiau išvardytomis savybėmis.

https://maistassveikatai.lt/jmsblog/straipsniai/36_ciberzoles-nauda.html

https://sveika.lt/ciberzole-jos-nauda-sveikatai-bei-patarimai-kaip-itraukti-i-mityba/ 

manau pades

Birželio 20 d. 20:05
Monika

Na, manau, daug kam pastaruoju metu žinoma, kad ciberžolė yra kažkoks "magiškas" prieskonis, kuris turi begalę gerųjų savybių. Ciberžolė turi daug antioksidantų, pasižymi priešvirusinėmis, priešgrybėlinėmis, antikarcenogeninėmis, antimutageninėmis ir priešuždegiminėmis savybėmis. Padeda kontroliuoti svori, gerina virškinima, gydo žaizdas, stiprina imuniteta, lengvina artritą, mažina cholesterolį ir t.t. Tai, galbūt atsižvelgiant į šias, ir daugelį kitų, mano neišvardintų savybių, galima būtų ciberžolę vadinti prieskonių karaliene. Juolab, kad kažkur esu skaičiusi, jog ji padeda kovoti su prostatos včžiu, augliais. 

Birželio 21 d. 01:24
Lukas

Svorio reguliavimo priemonė. Ciberžolė skatina metabolizmą, kuris padeda sudeginti daugiau kalorijų ir lengviau kontroliuoti svorį.


Veiksmingas antidepresantas. Ciberžolė prilygsta antidepresantams ir efektyviai malšina depresinius simptomus.


Visas teigiamas ciberžolės ir jos veikliųjų medžiagų poveikis žmogui ir jo organizmui yra patikrintais daugybę metų, periodiškai įvairiausiose pasaulio šalyse vykdomais tyrimais.

Birželio 22 d. 14:05
rasa

Ciberžolė, saugo nuo vėžio, kepenų ligų,gydo diabetą.

Birželio 24 d. 14:39
Diana

Ciberžolė yra labai paplitęs prieskoninis augalas. Dažnai ji vadinama „prieskonių karaliene“, mat pasižymi pipirą primanančiu aromatu, aštriu skoniu ir yra gražios aukso spalvos. Žmonės visame pasaulyje naudoja šį prieskonį maisto gamyboje, rašo top10homeremedies.com.

Kaip teigia „Journal of the American Chemical Society“, ciberžolėje yra daug antioksidantų, ji pasižymi priešvirusinėmis, priešgrybėlinėmis, antikarcenogeninėmis, antimutageninėmis ir priešuždegiminėmis savybėmis.

Taip pat šiame prieskonyje gausu daug sveikų maistinių medžiagų, tokių kaip baltymai, maistinės skaidulos, niacinas, vitaminas C, vitaminas E, vitaminas K, kalis, kalcis, varis, geležis, magnis ir cinkas. Dėl visų šių veiksnų ciberžolė visame pasaulyje dažnai vartojama sveikatos problemoms spręsti.

Birželio 25 d. 16:02
Teresa

Sveikatos specialistai sako, kad šį žodį turi įsiminti visi, besirūpinantys sveikata ir gera savijauta. Nuo neatmenamų laikų ciberžolė buvo vadinama vienu naudingiausių prieskonių. Medicina ciberžolę atrado XVII amžiuje, kai Indijos tyrėjai nustatė, kad šis prieskoninis augalas veikia kaip antioksidantas ir pasižymi uždegimą slopinančiu poveikiu. Atlikdami tyrimus specialistai pildo vis ilgėjantį sąrašą gerųjų ciberžolės savybių, galinčių padėti užkirsti kelią vėžiui, Alzheimerio ligai ir sustabdyti senatvę.

Birželio 26 d. 10:50
Morisas

Ciberžolė (lot. Curcuma longa) jau kelis tūkstančius metų laikoma vertingu ir milžinišką naudą organizmui teikiančiu augalu. Tai vienas iš seniausių prieskonių, naudojamų įvairiose kultūrose ir įvairiems tikslams: kaip prieskonis kulinarijoje, kaip vaistinė priemonė (ypač aktuali holistinei medicinai), kaip maisto dažiklis, kaip kosmetikos sudedamoji dalis ar netgi kaip specialios paskirties priemonė, reikalinga įvairioms religinėms ceremonijoms ir apeigoms.
Tai puikaus skonio ir išskirtinio aromato augalas, kuris dėl savo ryškiai geltonos spalvos šakniastiebių pelnė labai iškalbingus pavadinimus – auksinis prieskonis, prieskonių karalienė ar indiškas šafranas. Dažniausiai ciberžolė išgaunama natūraliu būdu ir naudojama miltelių pavidalu – išvirus, išdžiovinus ir sumalus ciberžolės šakniastiebį.

Liepos 16 d. 07:53
TOMAS

labai geras klausimas i kuri nera atsakymo tiesiog noriu nemokmai perziureti darba

Liepos 19 d. 04:22
Rita

Ciberžolė padeda kontroliuoti svori, gerina virškinima, gydo žaizdas, stiprina imuniteta, lengvina artritą, mažina cholesterolį. 

Liepos 23 d. 10:09
Aušra

Ciberžolė padeda kontroliuoti svori, gerina virškinima, gydo žaizdas, stiprina imuniteta, lengvina artritą, mažina cholesterolį.

Liepos 24 d. 10:30
Viktorija

Ciberžolė - puikus būdas kontroliuoti svorį, nes turi daugybę teigiamų savybių organizmui bei gerina/spartina virškinimą. Taip pat ciberžolė mažina cholesterolio kiekį kraujyje, stiprina išsekusį organizmo imunitetą. Kai kurie žmonės teigia, jog Ciberžolė taip pat gydo žaizdas. 

Liepos 30 d. 15:33
Otilija

Ciberžolėje yra daug antioksidantų, ji pasižymi priešvirusinėms, priešgrybėlinėmis ir priešuždegiminėmis savybėmis. Ją naudoja norint užkirsti kelią vėžiui. Ciberžolė gali padėti užkirsti kelią prostatos vėžiui, sustabdyti jau turimo auglio augimą ir netgi sunaikinti vėžines ląsteles. Taip pat naudoja gydant diabetą, mat ciberžolė mažina insulino kiekį.

Rugpjūčio 8 d. 12:17
Shpile

Ciberžolė gali padėti užkirsti kelią prostatos vėžiui, sustabdyti jau turimo auglio augimą ir netgi sunaikinti vėžines ląsteles. Daugybė mokslininkų nustatė, kad veikliosios ciberžolės sudedamosios dalys leidžia jai vadintis viena geriausių apsaugų nuo radiacijos sukeltų navikų. Ji taip pat pasižymi prevenciniu poveikiu prieš navikines ląsteles sergant T-ląstelių leukemija, gaubtinės žarnos karcinoma ir krūties karcinomomis.

Moksliniais tyrimais įrodyta, kad paprasčiausiai naudojant ciberžolę maisto gardinimui galima sumažinti cholesterolio lygį. Yra žinoma, kad aukštas cholesterolio kiekis gali sukelti kitas rimtas sveikatos problemas. Reikiamo cholesterolio lygio palaikymas gali užkirsti kelią daugelio širdies ir kraujagyslių ligų.

Rugpjūčio 13 d. 15:24
Viktorija

Tobulas klausimas bet labai noriu tsg peržiūrėti nemokamai darbą :) nes pripažinkim lietuviai yra daugelis broke ir nenori nieks mokėti keliu euru pažiūrėti darbo

Rugpjūčio 25 d. 22:26
danielius

Kaip prieskoniui tinka labai net gerai.

Taip pat turi medziagu kurios padeda zmogaus sveikatai.Ten vitaminu,aminorugsciu daug.

Rugpjūčio 26 d. 13:50
Austeja

Ciberžolė padeda kontroliuoti svori, gerina virškinima, gydo žaizdas, stiprina imuniteta, lengvina artritą, mažina cholesterolįs

.

Rugpjūčio 27 d. 11:10
Abutė

Užkerta kelią vėžiui ir kontroliuoja diabetą. Puikus prieskoninis augalas.

Rugsėjo 3 d. 11:31
agata

Svorio reguliavimo priemonė. Ciberžolė skatina metabolizmą, kuris padeda sudeginti daugiau kalorijų ir lengviau kontroliuoti svorį.

Rugsėjo 10 d. 16:01
Atsakau

Šitas straipsnis labai geras. Pades.

https://maistassveikatai.lt/jmsblog/straipsniai/36_ciberzoles-nauda.html

Rugsėjo 11 d. 22:51
Julita

Ciberžolė jau kelis tūkstančius metų laikoma vertingu ir milžinišką naudą organizmui teikiančiu augalu. Tai vienas iš seniausių prieskonių, naudojamų įvairiose kultūrose ir įvairiems tikslams: kaip prieskonis kulinarijoje, kaip vaistinė priemonė (ypač aktuali holistinei medicinai), kaip maisto dažiklis, kaip kosmetikos sudedamoji dalis ar netgi kaip specialios paskirties priemonė, reikalinga įvairioms religinėms ceremonijoms ir apeigoms.

Dažniausiai ciberžolė išgaunama natūraliu būdu ir naudojama miltelių pavidalu – išvirus, išdžiovinus ir sumalus ciberžolės šakniastiebį.
Šis nuo seniausių laikų naudojamas auksinis prieskonis turi daugybę puikių savybių ir gali būti labai naudingas organizmui.

Vieni iš ryškiausių ir labiausiai pastebimų cibrežolės privalumų: priešuždegiminė ir antioksidacinė priemonė, imuniteto stiprinimo, virškinimo gerinimo, svorio reguliavimo, kepenų ir širdies apsaugos priemonė.
Natūrali priešuždegiminių savybių turinti medžiaga. Žinoma, kad uždegimas yra artrito, kepenų bei širdies ligų priežastis. Ciberžolėje esančios veikliosios medžiagos kovoja su neigiamomis organizmo ląstelėmis ir mažina uždegimą keliančių fermentų kiekį.
Imunitetui reikalinga medžiaga. Ciberžolė veiksmingai kovoja su virusais ir bakterijomis, todėl ji laikoma puikia priemone imunitetui stiprinti.

Imunitetui reikalinga medžiaga. Ciberžolė veiksmingai kovoja su virusais ir bakterijomis, todėl ji laikoma puikia priemone imunitetui stiprinti.
Virškinimo gerinimo priemonė. Ciberžolė skatina tulžies gamybą, taip pat efektyviai mažina pilvo pūtimą ir žarnyne besikaupiančias dujas.
Svorio reguliavimo priemonė. Ciberžolė skatina metabolizmą, kuris padeda sudeginti daugiau kalorijų ir lengviau kontroliuoti svorį.

Veiksmingas antidepresantas. Ciberžolė prilygsta antidepresantams ir efektyviai malšina depresinius simptomus.
Visas teigiamas ciberžolės ir jos veikliųjų medžiagų poveikis žmogui ir jo organizmui yra patikrintais daugybę metų, periodiškai įvairiausiose pasaulio šalyse vykdomais tyrimais. Taigi ne veltui ciberžolė tampa vis paklausesnė ir populiaresnė – jos vertingosios savybės ir nauda organizmui skatina ją naudoti ir kaip prieskonį, ir kaip papildą.

Taigi, manau, jog drąsiai galima ciberžolę vadinti prieskonių karaliene.

Rugsėjo 12 d. 17:21
Annonymous

Kurkuminas – tai aktyvioji ciberžolės medžiiaga, kurios dėka ciberžolė pasižymi gausa sveikatai naudingų savybių. Kurkuminas atsakingas iš išskitintį ciberžolės šiek tiek kartų, aštrų, žemėtą skonį. Be minėto kurkumino, ciberžolėje taip pat yra demetoksikurkumino bei bisdemotoksikurkumino. Visi šie trys komponentai kartu vadinami kurkuminoidais ir, kaip teigiama tyrimuose, gali praturtinti sveikatą žemiau išvardytomis savybėmis.

Rugsėjo 15 d. 15:11
Martyna

ciberžolė labai tinka gydyti peršalimo ligas,viršutiniu kvėpavimo takų infekcijas.galima užsiplikyti arbatą.

Rugsėjo 19 d. 11:38
Ugnius

Auginama kaip prieskoniai ar vaistiniai augalai.

Rugsėjo 19 d. 20:43
Margarita

Nuo skrandžio ir virškinimo trakto ligų, viduriavimo ir dujų kaupimosi žarnyne, nuo gerkles skausmo.

Rugsėjo 22 d. 11:18
Evelina

Ciberžolė ne tik sušildo kūną, bet ir turi gydomųjų savybių. Nuo seno pastebėta, kad prieskonis valo kraują, limfą ir kitus audinius, todėl liaudies medicinoje naudojamas kaip kraują stabdanti ir žaizdų gijimą skatinanti priemonė.

Rugsėjo 24 d. 15:30
Greta

Taip, ciberžolę galime traktuoti kaip prieskonį. Auga Indijos žemyne. Turi sodrią getoną spalvą, tad galima naudoti ir kaip natūralią preimonę dažymui ( buityje ir maisto gamyboje ). Turi begalo didelį sveikatinimo poveikį. Patarima gerti, kaip arbatą, padeda virškinimo sistemai, ypatingai kas turi problemų su skrandziu ( opos, gastritai ir pan. ), liekninamosios savybės, taip pat natūralus antioksidantas. Galima ciberžolės augalo 'galvutes" užšaldyti, tuomat jos labai lengvai tarkuojasi iki miltų, tad galima  prieskonius paties pasigaminti.

Lapkričio 22 d. 21:07
Knisax

Dažinė ciberžolė (lot. Curcuma longa) – imbierinių (Zingiberaceae) šeimos ciberžolių (Curcuma) genties augalų rūšis. Natūraliai auga Pietų Azijos tropinėse srityse. Tai vienas svarbiausių prieskoninių augalų Azijoje.

(šaltinis cituotas iš:  https://lt.wikipedia.org/wiki/Da%C5%BEin%C4%97_ciber%C5%BEol%C4%97)

Yra labai didelė reklama dėl turimų didelių kiekių produkcijos išpardavimo, reklama remiasi, kad ciberžolė stiprina imuninę sistema (tinkama onkologinėmis ligomis sergantiems), tai jautri tema, tačiau nutylima, kad ir kiti prieskoniai pasižymi ne ką silpnesniu poveikiu imuninės sistemos stiprinimui. 

IŠVADA. Tai eilinis, kai kur tradicinis prieskonis į maistą, man labiau patinka česnakas, svogūnas, paprika....

Gruodžio 4 d. 22:31
Monika

Ciberžolė yra kaip prieskonis tai pat ji teikia žmogui daug naudos. Augalas padeda gydyti virškinimo sutrikimus kylančius dėl apsinuodijimo maistu tai pat padeda kepenų funkcijoms palaikyti. Tai pat ciberžolė yra naudinga ir mūsų odai, todėl ji yra naudojama kai kurių tonikų bei kremų sudėtyje. Ciberžolė nuo senų senovės laikoma ir svorio reguliavimo priemonė. Senoliai ciberžolę naudodavo su maistu kaip papildą reguliuoti svoriui. 

Gruodžio 6 d. 14:28

Parašykite atsakymą

Išsamiai atsakykite į lankytojo klausimą ir galėsite užduoti savo klausimą arba peržiūrėti norimą dokumentą iš mūsų svetainės. Dovanų kodą gaunate, kai jūsų atsakymas atsako į klausimą su paaiškinimais ir išrenkamas geriausiu atsakymu.

( el. paštu gausite dovanų kodą )

×
Nežinai kaip atlikti užduotį? Klausk!