Ciberžolė

irina

Koki poveiki ciberzole daro zmogaus organizmui?Ar galime ciberzole vadinti prieskoniu karalien?

Birželio 19 d. 16:05
Padėkite kitiems ir kiti padės Jums! Išsamiai atsakykite į lankytojo klausimą ir galėsite užduoti savo klausimą arba peržiūrėti norimą dokumentą iš mūsų svetainės. Dovanų kodą gaunate, kai jūsų atsakymas atsako į klausimą su paaiškinimais ir išrenkamas geriausiu atsakymu.

Atsakymai (7)

Kristina

Kurkuminas – tai aktyvioji ciberžolės medžiiaga, kurios dėka ciberžolė pasižymi gausa sveikatai naudingų savybių. Kurkuminas atsakingas iš išskitintį ciberžolės šiek tiek kartų, aštrų, žemėtą skonį. Be minėto kurkumino, ciberžolėje taip pat yra demetoksikurkumino bei bisdemotoksikurkumino. Visi šie trys komponentai kartu vadinami kurkuminoidais ir, kaip teigiama tyrimuose, gali praturtinti sveikatą žemiau išvardytomis savybėmis.

https://maistassveikatai.lt/jmsblog/straipsniai/36_ciberzoles-nauda.html

https://sveika.lt/ciberzole-jos-nauda-sveikatai-bei-patarimai-kaip-itraukti-i-mityba/ 

manau pades

Birželio 20 d. 20:05
Monika

Na, manau, daug kam pastaruoju metu žinoma, kad ciberžolė yra kažkoks "magiškas" prieskonis, kuris turi begalę gerųjų savybių. Ciberžolė turi daug antioksidantų, pasižymi priešvirusinėmis, priešgrybėlinėmis, antikarcenogeninėmis, antimutageninėmis ir priešuždegiminėmis savybėmis. Padeda kontroliuoti svori, gerina virškinima, gydo žaizdas, stiprina imuniteta, lengvina artritą, mažina cholesterolį ir t.t. Tai, galbūt atsižvelgiant į šias, ir daugelį kitų, mano neišvardintų savybių, galima būtų ciberžolę vadinti prieskonių karaliene. Juolab, kad kažkur esu skaičiusi, jog ji padeda kovoti su prostatos včžiu, augliais. 

Birželio 21 d. 01:24
Lukas

Svorio reguliavimo priemonė. Ciberžolė skatina metabolizmą, kuris padeda sudeginti daugiau kalorijų ir lengviau kontroliuoti svorį.


Veiksmingas antidepresantas. Ciberžolė prilygsta antidepresantams ir efektyviai malšina depresinius simptomus.


Visas teigiamas ciberžolės ir jos veikliųjų medžiagų poveikis žmogui ir jo organizmui yra patikrintais daugybę metų, periodiškai įvairiausiose pasaulio šalyse vykdomais tyrimais.

Birželio 22 d. 14:05
rasa

Ciberžolė, saugo nuo vėžio, kepenų ligų,gydo diabetą.

Birželio 24 d. 14:39
Diana

Ciberžolė yra labai paplitęs prieskoninis augalas. Dažnai ji vadinama „prieskonių karaliene“, mat pasižymi pipirą primanančiu aromatu, aštriu skoniu ir yra gražios aukso spalvos. Žmonės visame pasaulyje naudoja šį prieskonį maisto gamyboje, rašo top10homeremedies.com.

Kaip teigia „Journal of the American Chemical Society“, ciberžolėje yra daug antioksidantų, ji pasižymi priešvirusinėmis, priešgrybėlinėmis, antikarcenogeninėmis, antimutageninėmis ir priešuždegiminėmis savybėmis.

Taip pat šiame prieskonyje gausu daug sveikų maistinių medžiagų, tokių kaip baltymai, maistinės skaidulos, niacinas, vitaminas C, vitaminas E, vitaminas K, kalis, kalcis, varis, geležis, magnis ir cinkas. Dėl visų šių veiksnų ciberžolė visame pasaulyje dažnai vartojama sveikatos problemoms spręsti.

Birželio 25 d. 16:02
Teresa

Sveikatos specialistai sako, kad šį žodį turi įsiminti visi, besirūpinantys sveikata ir gera savijauta. Nuo neatmenamų laikų ciberžolė buvo vadinama vienu naudingiausių prieskonių. Medicina ciberžolę atrado XVII amžiuje, kai Indijos tyrėjai nustatė, kad šis prieskoninis augalas veikia kaip antioksidantas ir pasižymi uždegimą slopinančiu poveikiu. Atlikdami tyrimus specialistai pildo vis ilgėjantį sąrašą gerųjų ciberžolės savybių, galinčių padėti užkirsti kelią vėžiui, Alzheimerio ligai ir sustabdyti senatvę.

Birželio 26 d. 10:50
Morisas

Ciberžolė (lot. Curcuma longa) jau kelis tūkstančius metų laikoma vertingu ir milžinišką naudą organizmui teikiančiu augalu. Tai vienas iš seniausių prieskonių, naudojamų įvairiose kultūrose ir įvairiems tikslams: kaip prieskonis kulinarijoje, kaip vaistinė priemonė (ypač aktuali holistinei medicinai), kaip maisto dažiklis, kaip kosmetikos sudedamoji dalis ar netgi kaip specialios paskirties priemonė, reikalinga įvairioms religinėms ceremonijoms ir apeigoms.
Tai puikaus skonio ir išskirtinio aromato augalas, kuris dėl savo ryškiai geltonos spalvos šakniastiebių pelnė labai iškalbingus pavadinimus – auksinis prieskonis, prieskonių karalienė ar indiškas šafranas. Dažniausiai ciberžolė išgaunama natūraliu būdu ir naudojama miltelių pavidalu – išvirus, išdžiovinus ir sumalus ciberžolės šakniastiebį.

Vakar 07:53

Parašykite atsakymą

Padėkite kitiems ir kiti padės Jums! Išsamiai atsakykite į lankytojo klausimą ir galėsite užduoti savo klausimą arba peržiūrėti norimą dokumentą iš mūsų svetainės. Dovanų kodą gaunate, kai jūsų atsakymas atsako į klausimą su paaiškinimais ir išrenkamas geriausiu atsakymu.

( el. paštu gausite dovanų kodą )

×
Užduokite klausimą bet kuria mokslo tema