Sveikatingumo prietaisai


Svarstyklės. Balansinės svarstyklės. Spyruoklinės svarstyklės. Miligramų svarstyklės. Stetoskopas. Termometras. Toričelio spiritinis termoskopas. Termometro skalės gradavimas. Farenheito skalė. Celsijaus skalė. Kraujospūdžio matuoklis.

Stetoskopas yra akustinių medicinos prietaisas auskultacija arba klausytis vidaus garsų gyvūnų ar žmogaus organizme. Jis dažnai naudojamas klausytis plaučių ir širdies garsų. Jis taip pat naudojamas klausytis žarnyno ir kraujo srautas arterijų ir venų. Jis yra dažnai naudojamas matuoti kraujospūdį.

Stetoskopas buvo išrastas Prancūzijoje 1816 René Laënnec prie Necker-Enfants Malades ligoninėje Paryžiuje. Tai sudarė mediniu vamzdžiu ir buvo vienos ausies. Jo prietaisas buvo panaši į bendrą ausies trimitas, istorinės formos klausos, iš tiesų, jo išradimas buvo beveik nesiskiria savo struktūra ir funkcijos nuo trimito, kurį paprastai vadinamas "mikrofonas". Rappaport ir Sprague sukūrė naują Stetoskopas 1940, kuri tapo standartas, pagal kurį kitos stetoskopas yra matuojamas, sudarytas iš dviejų pusių, vienas iš jų yra naudojami kvėpavimo takus, kitas širdies ir kraujagyslių sistemai.

Nors atskiri termometrai gali išmatuoti laipsnių aktualumą, dviejų termometrų rodmenys negali būti lyginama nebent jie atitinka sutartą mastą . Šiandien yra sukurta absoliuti termodinaminė temperatūra skalė. Susitarta tarptautiniu mastu, kad temperatūros skalės yra skirtos suderinti rodmenis atidžiai, remiantis fiksuotų taškais ir interpoliacija. .Naujausia oficiali temperatūros skalė yra Tarptautinės temperatūros skalė 1990. Ji tęsiasi nuo 0,65 K (-272,5 ° C; -458,5 ° F) iki maždaug 1358 K (1085 ° C, 1985 ° F).

  • Microsoft Word 232 KB
  • 2016 m.
  • 4 puslapiai (1096 žodžiai)
  • Zana
  • Sveikatingumo prietaisai
    10 - 4 balsai (-ų)
Sveikatingumo prietaisai. (2014 m. Balandžio 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/sveikatingumo-prietaisai.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 25 d. 15:24
×