Sveikatos apsauga Lietuvoje


Sveikatos apsaugos sistema lietuvoje. Sveikatos apsaugos politika lietuvoje. Lietuvos sveikatos apsaugos sistema. Sveikatos sistema lietuvoje. Sveikatos apsaugos istorija. Referatas sveikatos apsauga. Referatas apie sveikata. Sveikatos apsaugos istorija lietuvoje. Sveikatos apsauga istorija. Sveikatos politikos principai.

Sveikatos apsauga Lietuvoje. Turinys. Įvadas. Lietuvos sveikatos apsaugos istorija. Sveikatos apsaugos ir priežiūros sistema Lietuvoje. Sveikatos apsaugos įgyvendintojai Lietuvoje. Sveikatos apsaugos ministerijos veikla. Sveikatos apsaugos ministerijos funkcijos ir uždaviniai. Sveikatos apsaugos reformos tikslai. Sveikatos apsaugos ateities strategija ir prioritetai Lietuvoje. Sveikatos draudimas. Valstybinė ligonių kasa. Privalomasis sveikatos draudimas (psd). Institucijos, vykdančios privalomąjį sveikatos draudimą. Kas ir kaip draudžiami privalomuoju psd įmokos. 2007 metų privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžetas – gerokai didesnis sveikatos draudimu. Išvados. Klausimai ir temos diskusijai. Literatūros sąrašas. Priedai.

Sveikata - tai nėra veikla, gera mityba, nerūkymas ar gyvenimas sveikoje aplinkoje, ar darbo turėjimas. Ji greičiau yra visos šios ir kitokios veiklos išdava. Žmonės yra daugiau ar mažiau sveiki pagal jų kasdieninio gyvenimo išteklius. Sveikata yra šių veiksnių visuma. Dauguma mano, kad sveikatos politika turi rūpintis medicinos darbuotojai. Tai iš principo klaidinga nuostata. Reikia suvokti, kad sveikatingumo vystymo politikos principus galima vystyti gerinant sveikatą per sveikos visuomenės politiką, kuriant sveiką aplinką, stiprinant bendruomenės veiklą, ugdant asmeninius įgūdžius ir perorientuojant sveikatos paslaugas. Visų pirma, sveikata rūpintis turi kiekvienas žmogus individualiai, na, o kiekvienos teisinės valstybės rūpestis - rūpintis sveikatos apsaugos sistemos kūrimu, organizavimu ir įgyvendinimu.

šio darbo tikslas – supažindinti su teisine sveikatos apsaugos Lietuvoje puse. Čia aprašoma Lietuvos sveikatos apsaugos struktūra, supažindinama su sveikatos sistema, jos valdymu, išskiriamos už jį atsakingas institucijos, supažindinama su jų veikla ir funkcijomis. Taip pat pateikiama sveikatos apsaugos priešistorė Lietuvoje, kad lengviau būtų pažinti procesų, vykstančių šiuo metu, priežastis. Pateikiama išsami ir detali informacija apie sveikatos draudimą, jo rūšis. Daug dėmesio skiriama sveikatos apsaugos ministerijos funkcijoms ir tikslams. Svarbiausia, bus supažindinama su priemonėmis, kurių imasi atsakingos žinybos, kad būtų gerinama sveikatos apsauga sveikatos sistemos, sveikatos politikos tikslai, užduotys, sveikatos apsauga, socialinė apsauga (liga, negalia, profesinės ligos) ir veiklos kryptys keičiasi priklausomai nuo ekonominės situacijos, socialinių sąlygų. Viso to priežastys slypi ir Lietuvos istorinėje raidoje. Atsiminus Lietuvos istoriją matyti, jog ji turėjo ne vieną kartą kovoti su išorės priešais, priespauda, kentėti nuo karų. O išsikovojus nepriklausomybę, aišku, nebuvo stabilumo, nes atkuriant valstybę susiduriama su realybe - išteklių, tokių kaip patirties, žinių, lėšų stoka, kuri būtent ir sunkina vystymąsi, progresavimą. Sekant Lietuvos istorijos raidą, sveikatos sistemoje kartu ir jos apsaugos sistemoje, galima išskirti ribą iki Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo ir po nepriklausomybės atkūrimo, kurią ženklina reformų gausa, ir žymus įstatyminės bazės plėtimas. Įstatymų priėmimų gausėjimas leidžia sekti sveikatos politiką ir sveikatos apsaugos sistemos raidos procesą. Juridiniai dokumentai kuria tam tikrą sistemą, planą, todėl siekia aiškumo, nustato veiklos gaires.

  • Microsoft Word 69 KB
  • 2010 m.
  • 30 puslapių (7098 žodžiai)
  • Universitetas
  • Vincentas
  • Sveikatos apsauga Lietuvoje
    10 - 1 balsai (-ų)
Sveikatos apsauga Lietuvoje. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/sveikatos-apsauga-lietuvoje.html Peržiūrėta 2020 m. Lapkričio 30 d. 07:32
×
33 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo