Sveikatos apsaugos informacinės technologijos. Magistro darbas.


Bakalauro darbo pavyzdys. Informaciniu technologiju isvados. Informaciniu technologiju organizacijose analizes metodas. Sveikata magistro darbas. Kompiuteris ir sveikata skaidres parsisiusti. Ktu skaidriu sablonas magistras. Magistro darbas technologijos. Bakalauriniai darbai pavyzdziai temos su medicina. Diplominiai darbai informaciniu sistemu technologiju. Magistrinis darbas.

Įvadas darbo tikslas ir uždaviniai. Užsienio šalių ir Lietuvos sveikatos apsaugos įstaigų informacinių technologijų apžvalga. Medicinos informacinės technologijos užsienyje. Situacijos Lietuvoje analizė. Išvados. Sveikatos apsaugos įstaigų poreikių analizė. Sveikatos apsaugos įstaigos aprašymas. Kompiuterizuojamos veiklos apibūdinimas. Įstaigos poreikių analizė. Informacijos rinkimas. Reikalavimai sistemos sudėtinėms dalims. Išvados. Poliklinikos tipinės informacinės sistemos projektas ir jo realizavimo galimybės. Organizacijos infrastruktūra. Kuriamos informacinės sistemos tikslų nustatymas. Kompiuterizuojamojo objekto analizė. Poliklinikos siekiamos būsenos projektavimas. Informacinės sistemos sudėtinės dalys. Išvados. Elektroninė pacientų ligos istorijų duomenų bazė. Duomenų bazių apžvalga. Elektroninis medicininis įrašas. Lietuvos medicininiai duomenų įrašai. Duomenų bazės projektas. Išvados. Informacinių technologijų ir telekomunikacijų panaudojimo pacientų slaugai namuose galimybių analizė. Slaugos metodų apžvalga. Komunikacijų infrastruktūros panaudojimas namų slaugai. Ambulatorinė slauga panaudojant telemetrinius jutiklius. Gyvybinių funkcijų stebėjimas naudojant bevieles rfic ir terminalus. Poreikiai ir realizavimo galimybės Lietuvoje. Išvados. Darbo rezultatų apibendrinimas. Literatūros sąrašas. Santrauka. Priedai.

Informacinės technologijos (IT) plačiai naudojamos įvairiose srityse. IT sparti raida siejama su kompiuterių tobulėjimu. Nors asmeninių kompiuterių (AK) veikimo principai nekinta jau daug metų, tačiau per keletą metų labai patobulėjo dauguma pagrindinių kompiuterio įtaisų, pastebimai padidėjo kompiuterių pajėgumas, jie tapo daugelio žmonių įprastiniu darbo įrankiu.

Jame pavaizduoti elementai (objektai), tarpusavyje susiję įvairiais ryšiais. Šią visumą (apvestą brūkšnine linija) galima vadinti sistema. Kai tokios sistemos viduje esantys ryšiai yra informaciniai – ji vadinama informacine sistema.

Šio magistrantūros baigiamojo darbo tikslas – tirti sveikatos apsaugos informacinių technologijų diegimo galimybes. Siekiant šio tikslo darbe bus analizuojamos sveikatos apsaugos IS, kurių pagrindas yra informacinės technologijos ir telekomunikacijos. Bus nagrinėjamas jų diegimas išsivysčiusiose pasaulio šalyse ir Lietuvoje, analizuojamos tobulinimo kryptys ir galimybės. Galutinis tikslas – sveikatos apsaugos įstaigos IS eskizinis projektas, kurį rengiant būtina atlikti: įstaigos administracijos, gydytojų ir pacientų poreikių analizę, sudaryti IS schemą, suformuluoti reikalavimus jos sudėtinėms dalims, spręsti, kokios duomenų bazės būtinos, kaip jos gali būti realizuotos. Be to darbe bus nagrinėjama aktuali nuotolinės pacientų slaugos, taikant informacines ir telekomunikacines technologijas, problema ir jos realizavimo Lietuvos sąlygomis galimybės.

Labiau į ESĮ sandarą bus gilinamasi ketvirtame skyriuje.

Apie kitokias nuotolinės medicinos kryptis bus gilinamasi šeštame skyriuje

Daugiau apie MIS apsauga rašomą 4.5.7. poskyryje.

Kituose skyriuose pateiktos Lietuvoje sveikatos apsaugos sektoriuje egzistuojančios šių trijų grupių IS.

Iš pateikto sąrašo pasirinkus nusiskundimus ir paspaudus rodyti ligas, pateikiamos ligos, kurios atitiko pasirinktus kriterijus. Tokiu būdu bet kas gali sužinoti ligos, kuria serga pavadinimą (bet jokiu būdu nereikia 100 procentų tikėti pateiktais atsakymais, nes visą sveikatos patikrinimą atlieka tik gydytojai). Taip pat šioje svetainėje galima rasti informacijos apie tam tikrus vaistus. Apie daugelį iš jų yra pateiktas platesnis aprašymas. Be to, galima užduoti gydytojui klausimą.

Vienas šios svetainės trūkumas yra tas, kad ji kol kas neužbaigta. Nors jau daug atlikta, bet dar daug reikia padaryti.

Iš svetainės galima atsisiųsti nemokamą programinę įrangą, kuri užima 2,51 MB (dvi rinkmenos: 1,23 MB ir 1,28 MB), ir lengvai įdiegti ją į savo kompiuterį. Pateikiama 2003 m. rugsėjo mėnesio versija, bei aprašymas, kuriame išvardinti šie sistemos privalumai:

- SRS apima demografinius, gyventojų sergamumo, ligotumo, mirtingumo, ambulatorinės ir stacionarinės veiklos, kai kuriuos socialinius bei finansinius rodiklius;

Bandant programą parametrų laukelyje buvo pasirinkti penki rodikliai: 1. Natūralus prieaugis (SD), 2. Užregistruota naujų susirgimų 1000 suaug., 3. Mirtingumas 100000 gyv. (SD), 4. Gydytojų skaičius 10000 gyv. (be sanat.), 5. Suteikta greitoji medicinos pagalba 1000 gyv.; paimti miestų, rajonų ir visos Lietuvos duomenys 1995, 1997, 1999, 2000, 2001 metais.

Kompleksinės IS yra pačios sudėtingiausios. Jų projektavimas, pradedant darbų planavimu ir baigiant galutiniu įdiegimu, susideda iš daug etapų. Kaip buvo minėta kompleksinės MIS dažniausiai skirtos gydytojams, o paprastiems žmonėms išsami informacija apie jas neteikiama. Todėl šiame skyriuje tik trumpai paminimos kai kurios kompleksinės IS.

Kol kas ši sistema dar neveikia. Be to Santariškių klinikose įdiegta Siemens IS, bet apie ją taip pat nėra pateikiama daugiau duomenų.

Taip pat verta paminėti dar dvi sveikatos apsaugos informacines sistemas, apie kurias informacija buvo rasta ne internete, bet iš kitų šaltinių. Tai Santariškių klinikose įdiegta Siemens IS ir Lietuvos valstybinėse poliklinikose veikianti pacientų registravimo pas gydytoją sistema.

  • Microsoft Word 3598 KB
  • 2016 m.
  • 122 puslapiai
  • Zosė
  • Sveikatos apsaugos informacinės technologijos. Magistro darbas.
    10 - 3 balsai (-ų)
Sveikatos apsaugos informacinės technologijos. Magistro darbas.. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/sveikatos-apsaugos-informacines-technologijos-magistro-darbas.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 19 d. 20:01
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo