Sveikatos filosofija Lietuvių kultūroje


Sveikatingumo filosofija lietuvių. kultūroje. Sveikata– tai būtina sąlyga gyvenimo kontrolei, garantas, leidžiantis jaustis užtikrintai ir saugiai. Sveikata- visapusė fizinė. Fizinė sveikata. Protinė sveikata. Emocinė sveikata. Socialinė sveikata. Dvasinė sveikata. Liaudies medicina. labai plačiai lietuviai gydė žolėmis. Lietuvių gydymosi ypatumai užkalbėjimai, rupūžės ir švęstas vanduo. Dantų skausmo gydymas senovės lietuvių liaudies medicinoje. Gydymas žolelėmis (fitoterapija). Spalvų terapija. Aromaterapijos ištakos. Kvapų magija. Išvados.

Sveikata– tai būtina sąlyga gyvenimo kontrolei, garantas, leidžiantis jaustis užtikrintai ir saugiai.

Ramunėlės kaip ir jonažolės, laikomos vaistu nuo šimto ligų.

Dantų skausmo gydymas senovės lietuvių liaudies medicinoje.

Senovės lietuviai gyveno gamtoje, kuri buvo ir labai graži, ir paslaptinga. Jų pasaulio suvokimas rėmėsi jutiminiu materialios aplinkos patyrimu ir nuolatiniu stebėjimusi, kad visi reiškiniai vyksta tam tikra tvarka.

Apynys. Vienuoliai buvo įsitikinę, jog apynys skatina miegą bei padeda išsaugoti skaistybę, ir didžiai vertino šias jo savybes. Apynys yra raminamoji priemonė.

Čiobrelis. Vartojamas nuo kosulio ir sąnarių skausmo. Žadina apetitą, stiprina kraujotaką; magijoje naudojamas kaip valanti ir regeneruojanti priemonė, o dabartinėje medicinoje – kaip antiseptinis, atsikosėjimą lengvinantis, prakaitavimą skatinantis vaistas ir kaip priemonė nuo kirmėlių.

Gervuogė. Žolininkės ja naudojo pūliniams, kosuliui ir plaučių ligoms gydyti. Jos dar žinojo, kad gervuogė – fėjų augalas, o jos lapais galima gydyti burnos ertmės uždegimus. Šiandien gervuogių lapai - sudedamoji arbatų nuo kosulio dalis, jie gydo gleivinių uždegimus.

Mėta. Liaudies medicinoje vartojo nuo pykinimo, šleikštulio ir kaip stimuliuojamąjį meilės gėrimų priedą. Pipirmėtės arbata mūsų dienomis geriama sunegalavus skrandžiui, o jos aliejus (išoriškai) vartojamas nuo galvos skausmo.

Melisa. Pribuvėjos ja gydė moteriškus negalavimus ir širdies ligas. Buvo sakoma, kad melisa gydo ir sužeistą širdį. Šiuolaikinių vaistažolininkų požiūriu, melisa ramina, malšina spazmus ir stiprina imuninę sistemą.

  • MS PowerPoint 5019 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 30 puslapių (1085 žodžiai)
  • Kristina
  • Sveikatos filosofija Lietuvių kultūroje
    10 - 5 balsai (-ų)
Sveikatos filosofija Lietuvių kultūroje. (2015 m. Rugsėjo 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/sveikatos-filosofija-lietuviu-kulturoje.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 23 d. 06:58
×