Sveikatos priežiūros priemonių kūrimas pasitelkiant informacines technologijas apšvietimo valdymas


Sveikatos referatas.

Sveikatos priežiūros priemonių kūrimas pasitelkiant informacines technologijas apšvietimo valdymas.


Darbe nagrinėjama sritis yra sveikatos priežiūros technologijų kūrimas. Konkrečiai yra kuriamas apšvietimas protingajame name skirtame neįgaliesiems. Dauguma apšvietimo sistemų veikia judesio jutiklių pagalba. Judesio jutikliai tinka naudoti tokiose vietose, kuriose apšvietimas reikalingas trumpam. Mikrovaldiklio ATmega8 pagalba valdomas apšvietimas su dalyvavimo jutikliu pasirinktas todėl, kad jis veikia nepriklausomai nuo objekto judesių jo kontroliuojamoje zonoje. Projektas pilnai sukonstruotas jo programinė ir techninė įranga yra pilnai suderinta. Šita sistema leidžia neįgaliajam valdyti apšvietimo ir kitus elektros buities prietaisus vien tik buvimu nustatytoje vietoje.

Considering the scope of health care technologies. Specifically, is developing a lighting in smart house for people with disablities. Most lighting systems are working with motion sensors help. The motion sensors suitable for use in areas where lighting is required for short time.With Microcontroller ATmega8 help controlled lighting to aid in the choice of sensor so that it operates independently from the object of his movements in a controlled area. The project is fully designed for the software and hardware components are fully compatible. This one system allows a disabled person to manage the lighting and other electrical household appliances mere existence of a fixed location.

Darbo tikslas: sukurti apšvietimo sistemą neįgaliesiems.

Darbo uždaviniai: apžvelgti protingojo namo apšvietimo sistemas išsiaiškinti jų veikimo principus ir surasti sprendimą pagerinantį esamą situaciją.

MIKROVALDIKLIŲ IR JŲ PROGRAMATORIŲ APŽVALGA

Procesoriniai mikrovaldikliai

1. 18 išvadų PDIP korpusą, skirtą montuoti spausdintinėse plokštėse su kiaurymėmis. Taip pat yra tiekiami MV kristalai be korpuso;

6.13 bitų aštuonių lygių aparatinį dėklą (hardware stack);

7. 8 skilčių laikmatį-skaitiklį su 8 skilčių programuojamu dažnio dalikliu (prescaler);

8. 10 tūkstančių didžiausią programų įrašymo/trynimo ciklų kiekį;

9. 10 milijonų didžiausią duomenų įrašymo/trynimo ciklų kiekį (EEPROM atminčiai);

13.Nuosekliąją programavimo sąsają (In-Circuit Serial Programing – ICSP), leidžiančią įkelti programą neišėmus MV iš elektronikos įrenginio spausdintinės plokštės.

AVR mikrovaldikliai sukurti modifikuojant Harvardo architektūros modelį, kaip ir įprasta programų ir duomenų atmintys yra atskirai, bet yra galimybė panaudojant specialias instrukcijas perskaityti duomenis iš programų atminties.

AVR mikrovaldikliai yra suskirstyti į keturias grupes:

Tai megaAVR su specializuotomis funkcijomis kurių neturi kiti AVR mikrovaldiklių šeimos nariai LCD kontroleris, USB kontroleris ir kt.

Daugiafunkciniai, dvikrypčiai įvesties ir išvesties uostai;

Vidinė, programuojama „Flash“ tipo atmintis iki 256 KB (384 KB ant XMega);

EEPROM atminties, kuri yra naudojama duomenų, ar programos išsaugojimui dydis iki 4 KB;

SRAM atminties naudojamos per programos vykdymą dydis iki 8 KB (32 KB ant XMega);

10 arba 12 bitų Analog/Digital (analoginis/skaitmeninis) keitikliai;

Palaiko AES ( 256 bit ilgio slaptažodis) ir DES (56 bitų ilgio slaptažodis) šifravimą;

Galima programuoti neišėmus iš plokštės (In-System programing);

RISC architektūroje vienu mašininiu ciklu įvykdomos 133 sudėtingos instrukcijos;

Aparatinės įrangos valdymas pilnu (12 Mbit/s) greičiu.

Laisvai pasiekiamas mažas greitis (1,5 Mbit/s).

Daug išorinių įrenginių (taimeriai, UART, USART, ADC ir kiti);

Programos atmintis gali būti perprogramuojama iki 10000 kartų;

Po ARM vardu slepiasi NXP kompanija kurią įkūrė Phillips. Kompanija mikrovaldikliu pati negamina, o pardavinėja licenzijas kitiems mikrovaldikliu gamintojams tam tarpe ir Atmel. Daugiausia yra pagaminama ir parduodama 32 bitų architektūros ARM mikrokontrolerių. Iš pradžių jie buvo sukurti asmeninių kompiuterių rinkai tačiau x86 IBM architektūros procesoriai labai paplito ir buvo pereita prie sistemų reikalaujančių mažiau galios ir naudojančių mažiau energijos. Dabar ARM mikrovaldikliai ir mikroprocesoriai yra labiausiai paplitę mobiliųjų ir sumaniųjų telefonų rinkoje.[8]

 • Sveikata Referatai
 • 2016 m.
 • Lietuvių
 • Dovydas
 • 38 puslapiai (5877 žodžiai)
 • Universitetas
 • Sveikatos referatai
 • Microsoft Word 1065 KB
 • Sveikatos priežiūros priemonių kūrimas pasitelkiant informacines technologijas apšvietimo valdymas
  10 - 4 balsai (-ų)
Sveikatos priežiūros priemonių kūrimas pasitelkiant informacines technologijas apšvietimo valdymas. (2016 m. Kovo 26 d.). http://www.mokslobaze.lt/sveikatos-prieziuros-priemoniu-kurimas-pasitelkiant-informacines-technologijas-apsvietimo-valdymas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 19 d. 00:23