Sveikatos samprata


Darbo tikslas. Šių dienų aktualumas. Teorinė dalis Sveikatos sąvokos suvokimas. Sveikatos apibrėžimo modeliai. Sveikatą lemiantys veiksniai. Nesveikatos apibrėžimas. Sveikatos kriterijai. Tiriamoji dalis Ligos. 6. Sveikatai kenkiantys veiksniai, jų mažinimas ir pasekmės. Sveikatos gerinimo patarimai. Fizinio aktyvumo nauda sveikatai. Juoko nauda sveikatai.

Naudojantis informaciniais šaltiniais ir naujausiomis technologijomis, giliau suvokti sveikatos sąvoką, tuo pačiu išanalizuoti jai priešingą nesveikatą; nustatyti sveikatą lemiančius veiksnius ir jos kriterijus; pagal naujausius duomenis atskleisti didžiausis dabartinius Lietuvos susirgimus; aptarti ligas, jų priežastis ir skirstymą; įvardyti pačias pavojingiausias visų laikų žmonijos ligas, trumpai jas aprašant ir nurodant pagrindinius ligų požymius; nurodyti sveikatai kenkiančius ir ją gerinančius veiksnius; išsiaiškinti vėžinių susirgimų priežastis bei įvardyti esminius aspektus, padedančius apsisaugoti nuo šio ligos; pateikti keletą naudingų patarimų sveikam gyvenimui ir aptarti kitus veiksnius, teikiančius naudą sveikatai.

Iki šių dienų, praeituose amžiuose, egzistavo tik fizinės ir socialinės sveikatos suvokimas. Bet, laikui bėgant, atsirado ir kitokios sveikatos sampratos: psichinės (emocinės), dvasinės ir protinės. Žmonės akylai nebetiki, kad jų sveikatą lemia vien genetinis paveldėjimas, blogi orai ar finansinė padėtis. Asmenys pradeda suvokti, kad, norint gyventi sveikai, reikia keisti savo gyvenseną, požiūrį ir mintis.

O koks yra tas tinkamas gyvenimo būdas, kaip teisingai reikia mąstyti, kaip gerinti sveikatą paprasčiausiais metodais, dėl ko tampame priklausomais, kaip blogų įpročių išvengti ir jaustis geriau? Šiame rašto darbe bus atsakyti ne tik visuomenei rūpimi klausimai, bet ir pateikti sprendimo būdai bei įvairiausi patarimai, padėsiantys gerinti tiek psichinę, emocinę ir protinę, tiek fizinę ir socialinę sveikatą.

Biosocialinis modelis (biologinių ir socialinių tarpusavio požymių visuma)

Valstybės paskirtis: kurti vienodas galimybes ir tinkamas gyvenimo sąlygas kiekvieno žmogaus sveikatai.

Tuberkuliozė (XX a. dėl šios mirtinos plaučių ligos gyvybių neteko daugmaž 100 mln. žmonių. Tuberkuliozės simptomai – kosulys, svorio netekimas, naktinis prakaitavimas ir kraujo spalvos skrepliai.)

Vėžys yra labai įvairialypis (akių, burnos, galvos ir kaklo srities, gerklų, gimdos kaklelio, gimdos gleivinės, inkstų, krūties, kepenų, kasos, kiaušidžių, makšties, odos, plaučių, prostatos, sėklidžių, skydliaukės, žarnyno, vulvo, virškinamojo trakto, smegenų, šlapimo pūslės, skrandžio ir dar daugybės kitų orgnanų vėžiai). Kiekviena vėžio forma yra unikali savo savybėmis, susirgimo priežastimis ir gydymo būdais.

Rūkymas (rūkydami įkvepiame bene labiausiai koncentruotą nuodingųjų medžiagų „puokštę“. Pagrindinis tabako dūmuose esantis vėžinis sukėlėjas – benzapirenas. Šis taip pat išsiskiria degant anglims, naftai, benzinui ir kitiems angliavandeniliams.)

Žalingų cheminių medžiagų turintys produktai (chemikalų turintys šampūnai, losjonai, nenatūralūs muilai ir t.t.)

3.2 SVEIKATAI KENKIANTYS VEIKSNIAI, JŲ MAŽINIMAS IR PASEKMĖS

  • Kūno kultūra Kursinis darbas
  • Microsoft Word 412 KB
  • 2015 m.
  • 23 puslapiai (4696 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Monika
  • Sveikatos samprata
    10 - 2 balsai (-ų)
Sveikatos samprata. (2015 m. Kovo 02 d.). https://www.mokslobaze.lt/sveikatos-samprata.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 15:54
×