Sveikatos teisė ir bioetika


Bioetikos sritys. Bioetikos nagrinejamos sritys.

Išvardinkite bioetikos nagrinėjamas sritis. Aprašykite plačiau vieną iš bioetikos nagrinėjamų sričių;. Iš pacientų ir žalos atlyginimo įstatymų – apibūdinkite informuoto ir supratingo paciento sąvoką;. Pateikite vieną ar keletą medicinos etikos pažeidimo atvejų.

Gydytojas pažinojo šeimą, kurioje vaikas prieš 9 metus buvo stipriai nudegęs dešinės rankos delną ir dėl susidariusių randų negalėjo pilnavertiškai valdyti rankos. Gydytojas kelis kartus kalbino tėvą atvesti sūnų pasikonsultuoti, žadėjo, kad gali pagelbėti išgydyti ranką. Kai tėvas su sūnum atėjo į gydytojo kabinetą, gydytojas paaiškino, kad gali padaryti odos persodinimo operaciją, t.y. paimti šiek tiek odos nuo vaiko krūtinės ir uždėti vietoje pašalintos delno odos. Kai tėvas suabejojo dėl galimo skausmo ir sunkaus gijimo, gydytojas užtikrino, kad ligoninėje reikės prabūti daugių daugiausia 3-4 dienas. Tėvo abejonės buvo išsklaidytos, kai gydytojas pažadėjo, jog ranka bus 100% sveika. Deja, operacija nepavyko, vaikas iškentė labai sunkų pooperacinį laikotarpį, o ranka sugijo taip, kad padėtis tapo dar blogesnė už prieš tai buvusią. Tėvas padavė gydytoją į teismą ir reikalavo atlyginti „skirtumą“ tarp visiškai sveikos rankos ir tokios, kokia vaikas turėjo po operacijos. Gydytojas prieštaravo, ir pripažino atsakingas tik už būklės pablogėjimą lyginant su pradine būkle.

Kaip žalos dydis, už kurią atsakingas gydytojas, priklauso nuo gydytojo pareigos?

Priežastinis ryšys. Žalos padarymu kaltinamas asmuo nuostolius ir neturtinę žalą atlyginti privalo tik tuomet, kai yra įrodomas ryšys tarp jo veiksmų (neveikimo) ir atsiradusios žalos.

LR CK 6.284 straipsnis. Atsakomybė už dėl gyvybės atėmimo atsiradusią žalą

Turtinę žalą (nuostoliai + negautos pajamos) galima tiksliai paskaičiuoti ir įrodyti įv. dokumentais.

Neturtinės žalos dydį nustato teismas, remdamasis nukentėjusiojo parodymais, turtinės žalos dydžiu, žalą padariusio asmens kalte, turtine padėtimi, sąžiningumo, protingumo, bei teisingumo kriterijais.

  • Microsoft Word 18 KB
  • 2016 m.
  • 11 puslapių (1654 žodžiai)
  • Universitetas
  • Sveikatos teisė ir bioetika
    10 - 2 balsai (-ų)
Sveikatos teisė ir bioetika. (2013 m. Birželio 26 d.). https://www.mokslobaze.lt/sveikatos-teise-ir-bioetika.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 27 d. 07:47
×