Sveikatos ugdymas ikimokykliniame amžiuje


Fizinis aktyvumas – nauda sveikatai ir smagi pramoga [interaktyvus]. Aktualios temos. Pasaulinė sveikatos organizacija (World Health Organizacion, WHO). Šis informacinis šaltinis pateikia informaciją apie vaiko vystymąsi ankstyvajame amžiuje. Amerikos psichologų asociacija (American Psychological Association, APA). Šiame straipsnyje pateiktos Bendrosios sveikatai skirto aktyvumo rekomendacijos.

Ši citata kuo puikiausiai pasako kaip mes, pedagogai, tėvai, turėtumėme atsižvelgti į vaiko poreikius bei ypatumus. Todėl, ugdydami jo sveikatą, pasistenkime būti kantrūs. Ugdant sveikatą ikimokykliniame amžiuje svarbiausia - paties vaiko veikla, jo aktyvumas. Pedagogas turėtų rasti atitinkamų ugdymo būdų, darbo metodų, kad vaikams teiktų ne tik žinias, bet per patyrimą, išgyvenimą ir veiklą ugdytų sveikos gyvensenos gebėjimus bei vertybines sveikatos nuostatas.

Aktualios temos: Pateikiama konkreti metodinė medžiaga, kuri gali būti tikslingai panaudota ikimokykliniame ir priešmokykliniame ugdyme. Šios programos tikslas - ugdyti asmenį, motyvuotą sveikai gyventi.

6. Lašas V., Juktokienė B. Ikimokyklinio amžiaus vaikų mityba. - Kaunas: Leidykla „ Šviesa”, 1985, p. 27.

Aktuali tema: Maisto medžiagos ir jų reikšmė vaiko organizmui. Išsamiai pateikiama informacija apie visas būtinas vaiko organizmui maisto medžiagas:

Aktuali tema: Aprašoma kaip vaikai turėtų taisyklingai plautis rankas. Pateikiama informacija apie sąlygas susidaryti užkrečiamoms ligoms susidaryti ir kokiomis ligomis galima užsikrėsti per nešvarias rankas.

Aktualios temos: Vaikų raidos ypatumai ir strateginės gairės gerinant jų sveikatą. Aprašoma įvairių amžiaus tarpsnių vaikų raidos ypatumai, pateikiami ikimokyklinio amžiaus programose nagrinėjamų problemų, susijusių su sveikatos ugdymu, sprendimai.

Aktualios temos: pateikiamos fizinės veiklos rekomendacijos, aprašomi rizikos veiksniai, turintys neigiamą įtaką sveikatai, aptariama fizinio aktyvumo svarba sveikatai.

Aktualios temos: Aprašoma kas yra hiperaktyvumas, jo priežastys, kas būdinga. Pateikiami gydymo principai.

Aktualios temos: Iškrypęs stuburas - didelė sveikatos problema. Pateikiami patarimai kaip suformuoti gražią ir taisyklingą vaiko laikyseną. Aprašoma ko negalima daryti, kad neiškryptų vaiko stuburas.

Aktualios temos: Aprašomi kalbos vystymosi etapai. Kada tėvams ir pedagogams reikėtų atkreipti dėmesį į vaiko kalbos ypatumus? Kada reikėtų susirūpinti?

Aktuali tema: Vaikų mikčiojimas. Kodėl vaikai mikčioja? Kas tai yra? Kaip padėti? Patarimai tiek tėvams, tiek pedagogams.

Aktuali tema: Stiprinama vaikų psichinė sveikata. Vaikai mokomi įveikti sunkumus, įvardyti savo jausmus, juos atpažinti. Skiriama daug dėmesio vaiko gebėjimui priimti ir suteikti pagalbą.

Pedagogui pravartu perprasti ikimokyklinio amžiaus tarpsnio vaikų fizinio ugdymo esmę, todėl išsamiai pateikiama metodika ir rekomendacijos. Nagrinėjami fizinio ugdymo savitumai.

Aktualios temos: Aprašomi šeši vaiko pasiekimų žingsniai visose ugdymosi pasiekimų srityse ( tame tarpe ir sveikatos ugdyme: fizinis aktyvumas, kasdieninio gyvenimo įgūdžiai). 50 - 51 psl. pateikiami susirūpinimo ženklai, informuojantys apie pagalbos poreikį. Naudinga informacija tiek pedagogams, tiek tėvams.

31. Lietuvos Respublikos Kultūros ir Švietimo Ministerija. Vėrinėlis: vaikų darželio programa. - Vilnius: Leidybos centras, 1993, 16p.

Aktualios temos: Sveikatos saugojimas ir stiprinimas. Kryptingo auklėtojos darbo su vaikais būdai.

Aprašomi socialiniai, psichologiniai ir fiziologiniai veiksniai turintys įtakos vaiko sveikatai. Pateikiama informacija kokiais principais sudaryta kūno kultūros programa darželiuose, ugdymo tikslai, auklėtojos kūno kultūros organizavimo formos.

Šis informacinis šaltinis pateikia informaciją apie vaiko vystymąsi ankstyvajame amžiuje. Pateikiami tyrimo rezultatai, rekomendacijos.Ankstyvoji vaikystė yra tiek galimybių, tiek ir pažeidžiamumo laikas. Ankstyvosios vaikystės vystymasis laikomas svarbiausiu gyvenimo etapu, kuris lemia sveikatos kokybę, savijautą, mokymąsi ir elgesį. Šis laikotarpis pažeidžiamiausias neigimų poveikių. Vaikų vystymąsis priklauso nuo paramos, globojimo, ugdymo. The Lancet apskaičiuota, kad daugiau kaip 200 milijonų vaikų iki penkerių metų besivystančiose šalyse neatitinka savo potencialo. Pagrindinės priežastys: prasti mitybos principai. Viso pasaulio stebėjimo ataskaitoje Education for all global monitoring report 2007 teigiama, kad vaikai, kurie gauna geresnę priežiūrą ankstyvoje vaikystėje pagerina savo našumą pradinėje mokykloje. Jungtinių tautų generalinis sekretorius pabrėžė, kad ypač svarbu sumažinti smurtą prieš mažus vaikus. PSO rekomenduoja vaiko vystymąsi integruoti į nacionalines ir tarptautine politikos kryptis, kuriomis būtų siekiama gerinti gyventojų sveikatą ir užtikrinti didesnę sveikatos priežiūrą. PSO taip pat teikia paramą sveikatingumo programoms tokioms kaip: motinos ir vaiko sveikata, mityba, ŽIV/ AIDS. Rūpinimasis vaiko raida turės didelės naidos visuomenės sveikatai ir socialinei gerovei.

  • Microsoft Word 156 KB
  • 2015 m.
  • 21 puslapis (3643 žodžiai)
  • Universitetas
  • Rasa
  • Sveikatos ugdymas ikimokykliniame amžiuje
    10 - 10 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Sveikatos ugdymas ikimokykliniame amžiuje. (2015 m. Balandžio 29 d.). https://www.mokslobaze.lt/sveikatos-ugdymas-ikimokykliniame-amziuje.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 06 d. 13:35
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo