Sveikatos ugdymo (pedagogine praktika globojant mentoriui)


Įvadas. Po pamokinio renginio sveikatinimo tema planas. Renginio planas. Savirefleksija. Literatūra.

Esu trečio kurso studentė, pedagoginę praktiką globojant mentoriui turėjau galimybę atlikti Vilniaus Adomo Mickevičiaus Gimnazijoje. Praktikos metų stebėjau pamokas, mokinius, mokytojus, auklėtojo veiklą, padėdavau mokytojoms kurti metodinės priemonės, užduotis, pati vedžiau pamokas bei organizavau klasės valandelės ir renginius.

Šios mokyklos tikslas yra plėtoti dvasines, intelektines ir fizines asmens galias, bendrąsias ir esmines dalykines kompetencijas, būtinas tolesniam mokymuisi, profesinei karjerai ir savarankiškam gyvenimui. Faktas, kad mokykloje vaikai praleidžia didžiąją dalį savo dienos, todėl mokykla privalo suteikti mokiniams kuo daugiau galimybių mokytis, vystytis ir ugdytis. Labai džiaugiuosi, kad mokykloje daug dėmesio yra skiriama ne tik mokinio žinioms, bet ir jo sveikatai.

Pateiktose užduotyse yra sukurtas trumpas renginys apie fizinį aktyvumą bei praktikos apibendrinimas ir savirefleksija.

Susipažinus su mokytojos planais, galiu teigti, kad šioje mokykloje mokiniai yra ruošiami sveikam gyvenimui. Pamokos metu ar klasės valandėlės metu yra daug kalbama apie sveikatą bei apie veiksnius ją įtakojančia. Mokytojai labai daug su mokiniais kalbasi, diskutuoja, rengia renginius apie sveiką mitybą, apie žalingus įpročius, apie asmens higieną, apie sveiką aplinką ir žinoma apie fizinį aktyvumą. Manau temos apie kurias kalbasi mokytojai su mokiniais, bei renginiai yra aktualūs, nes labai svarbu jauniems žmonėms suteikti daug žinių, bei praktinių gebėjimų apie sveiką gyvenseną.

Mokykloje yra rengiami sporto renginiai, bei yra labai daug stendų kurie propaguoja sveiką gyvenseną, fizinį aktyvumą, bei sveiką mitybą. Pastebėjau, kad ir patys mokiniai aktyviai dalyvauja sporto renginiuose. Kūno kultūros mokytojas su pasidydžiavimu rodydė mokyklos laimėjimus sporto renginiuose. Būdama mokykloje, kur yra plėtojama sveika gyvensena, buvau visiškai motyvuota remiantis mokinių poreikiais ir mokytojų nuostatoms sukurti po pamokinį sveikatingumo renginį, kuriuo tema buvo „Link geros sveikatos“.

Prieš sukurdama sveikatingumo renginį pasitariau su 10 klasės mokiniais bei jų vadovė ir mano renginio tema būtų „Link geros sveikatos“. Renginys yra skirtas 10 klasės mokiniams. Pasirinkau tokia renginio temą, nes esu įsitikinusi, kad suteikus moksleiviams kuo daugiau žinių apie sveiką gyvenseną, galima išvengti klaidų, daug dėmėsio skirsiu fiziniam aktyvumui, nes kiekvienam žmogui jis yra labai svarbus, be to mokiniai mokosi, ruošiasi egzaminams, šiandien jų darbas yra protinis, o tai jiems apriboja judėjimą. Todėl nusprendžiau kad mokiniai sudalyvaudami renginyje pagalvos apie tai, kad dirbant protiškai jie privalo judėti, būti fiziškai aktyvus. Mano renginio uždavinys yra suteikti kuo daugiau žiniū apie veiksnius įgtakojančius sveikata bei paskatinti dalyvius būti fiziškai aktyviems.

  • Microsoft Word 29 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (2168 žodžiai)
  • Universitetas
  • Katarzyna
  • Sveikatos ugdymo (pedagogine praktika globojant mentoriui)
    10 - 4 balsai (-ų)
Sveikatos ugdymo (pedagogine praktika globojant mentoriui). (2015 m. Spalio 31 d.). https://www.mokslobaze.lt/sveikatos-ugdymo-pedagogine-praktika-globojant-mentoriui.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 07 d. 12:01
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo