Sveikatos veiksniai


Sveikatą veikiantys veiksniai. Įvadas. Sveikatą stiprinantys veiksniai ir jų gerinimo galimybės. Racionali ir saikinga mityba. Fizinis aktyvumas. Gyvenimo būdas. Grūdinimasis. Darbo ir poilsio kaita. Žalingų įpročių atsisakymas. Fizinė, socialinė ir psichologinė aplinka. Išvados. Literatūra.

Sveikatą stiprinantys veiksniai apima mitybą, fizinį aktyvumą, gyvenimo būdą ir saugios aplinkos užtikrinimą. Norint išlikti sveikiems ir aktyviems privalome pasirinkti sveiką mityba ir palaikyti fizinį aktyvumą, nes tai pagrindinis dalykas norint išvengti ligų. Pasirinkus sau priimtiną ir artimą gyvenimo būdą galime laisvai bendrauti nepatiriant streso ir psichologinės įtampos, kas turi labai daug įtakos mūsų organizmo normaliai veiklai palaikyti.

Iškelti darbo uždaviniai padėjo pasiekti darbo tikslą, tad jeigu laikomasi sveikatą stiprinančių veiksnių didelė tikimybė, jog išvengsime sveikatos pablogėjimo ar ligų. Visuomenės sveikatos požiūriu sveikatos stiprinimas, žalingų sveikatai veiksnių bei ligų profilaktika daro didelę įtaką gyventojų sveikatai, įmonių ir organizacijų darbui. Tradicinis požiūris į sveikatos ir darbo santykius yra susijęs su kenksmingų sveikatai veiksnių nustatymu ir jų poveikio pašalinimu arba sumažinimu. Ateityje sveikata ir darbas bus vertinami platesniu perspektyviniu požiūriu, leidžiančiu suvokti ir atpažinti tokias pagrindines darbo aplinkos savybes, kurios turi tiesioginę arba netiesioginę įtaką sveikatai. Taigi, mano nuomone, kiekvienas žmogus turi teisę rinktis sau patinkantį gyvenimo būdą ir užsitikrinti saugią gyvenamąją aplinką.

  • Sveikata Referatas
  • Microsoft Word 48 KB
  • 2014 m.
  • 13 puslapių (2982 žodžiai)
  • Kolegija
  • Gabija
  • Sveikatos veiksniai
    10 - 2 balsai (-ų)
Sveikatos veiksniai. (2014 m. Spalio 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/sveikatos-veiksniai.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 08:37
×