Sveikos gyvensenos įtaka gyventojų sveikatai


Sporto itaka sveikatai. Sveika gyvensena aktualumas. Sporto itaka zmogui. Sveika gyvensena kursinis darbas. Gyventoju sveika gyvensena. Sveikos gyvensenos anketa. Sveikas gyvenimo budas referatas. Sportojantiems sveikatos prieziura. Anketos sveika gyvensena. Sveika gyvensena temos.

Įvadas. Sveikos gyvensenos įtaka gyventojų sveikatai. Sveikatos samprata. Sporto įtaka gyventojų sveikatai. Rūkymo žala gyventojų sveikatai. Alkoholio žala gyventojų sveikatai. Mityba ir sveikata. Sveikos gyvensenos įtakos gyventojų sveikatai analizė. Tyrimo metodologija. Respondentų kiekybinė sudėtis. Išvados. Pasiūlymai. Literatūra. Priedai.

Temos naujumas ir aktualumas. Gyvename šiuolaikiniame, pilname visokių naujų technologijų eksperimentų pasaulyje. Daugelis senųjų žmonijos rykščių – ligų nugalėta, tačiau atsiranda arba išryškėja, naujos, sąlygotos pasikeitusių gyvenimo tempo ir būdo, bei aplinkos ir maisto. Kenksmingos technologijos, genetinės modifikacijos – viso to aplinkui yra labai daug. Gal taip gamta pati stengiasi reguliuoti sprogimo greičiu besiplečiančią žmonių populiaciją.

Pastaruoju metu vis plačiau kalbama apie sveiką gyvenimo būdą. Vieni mano, kad tai aktyvus sportas, kiti – kad tai subalansuota mityba, dar kiti – mano, kad tai nerūkyti ar tiesiog nevartoti alkoholio. Bet viską gerai apgalvojus, manau, kad sveikas gyvenimo būdas – mitybos, sportavimo ir žalingų įpročių neturėjimo subalansavimas. Tačiau ne kiekvienas žmogus gali subalansuoti savo sveiką gyvenimo būdą, nes šiuolaikiniame beprotiškai laiką bei sveikatą ryjančiame pasaulyje, žmogus be namų ruošos darbų, mokymosi, darbo daugiau nieko nemato. Netgi laisvomis dienomis žmogus neturi laiko. Bet ne tai svarbiausia. Svarbiausia yra kiekvienam žmogui nustatyti savo sveikos gyvensenos ribas. O tam padaryti svarbu žinoti, kas yra sveika mityba, sportas ir žalingi įpročiai bei kaip juos reikia valdyti.

Tyrimo hipotezė – ar įmanoma, kad visi gyventojai labiau rūpintųsi savo sveikata? Tyrimo objektas: Darbo tikslas – atskleisti sveikos gyvensenos įtaką gyventojų sveikatai, bei įrodyti, jog gyventojai gali labiau rūpintis savo sveikata. Darbo uždaviniai. Mokslinės literatūros analizė. Apklausa raštu. Apklausos duomenų susumavimas ir išanalizavimas. Išvadų ir pasiūlymų parengimas. Tyrimo organizavimas: duomenų rinkimą atlikome apklausos būdu pagal iš anksto paruoštą klausimų anketą. Anketa buvo pateikta 2011m. Balandžio mėn platinant tiesioginio kontakto metu. Anketoje buvo sudaryti klausimai, kurie atsakytu į iškilusią problemą. Apklausus anketinio apklausos metodo būdu, tikiuosi sužinoti ar gyventojai rūpinasi savo sveikata. Siekiant sistemiškai atskleisti sveikos gyvensenos įtaką gyventojų sveikatai, bei įrodyti, jog gyventojai gali labiau rūpintis savo sveikata. Tam tikslui įgyvendinti buvo apklausti mažeikių miesto gyventojai. Anketa buvo anonimiška, tad respondentai galėjo nesivaržydami atsakinėti į pateiktus klausimus, reikšti savo nuomonę. Apklausėme 50 mažeikių miesto gyventojų.

  • Microsoft Word 796 KB
  • 2012 m.
  • 33 puslapiai (4463 žodžiai)
  • Universitetas
  • Sandra
  • Sveikos gyvensenos įtaka gyventojų sveikatai
    10 - 1 balsai (-ų)
Sveikos gyvensenos įtaka gyventojų sveikatai. (2012 m. Balandžio 11 d.). https://www.mokslobaze.lt/sveikos-gyvensenos-itaka-gyventoju-sveikatai.html Peržiūrėta 2020 m. Gruodžio 02 d. 08:28
×
35 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo