Sveikos gyvensenos prezentacija


Tema ,, Sveikos gyvensenos samprata” Prezentacija. Sveikatos sritys. Pagrindiniai odos priežiūros elementai. Žmonių pasirinkimą nulemia išoriniai veiksniai, kuriuos sudaro. Būstas, maisto produkcija, išsilavinimas, darbo aplinka, nedarbas, vanduo ir sanitarija, sveikatos tarnybos ir t.

Įvadas2.Sveikatos sąvoka, jos raida 2.1 Sveikatos ugdymo raida ir problematika Lietuvoje3. Sveikatingumo samprata4. Pagrindiniai sveikos gyvensenos komponentai: fizinio aktyvumas, mityba, higiena, grūdinimasis5. Sveikatą lemiantys veiksniai6. Literatūra.

Sveikatos raida Lietuvoje po nepriklausomybės atgavimo po 1990m.

PSO duomenimis teigiama, kad 50% žmogaus sveikatos priklauso nuo jo gyvensenos, 20% lemia genetika, kiti 20% aplinka ir tik 10% medicina.

Rūkymas – pagrindinis širdies ligų faktorius, taip pat pagrindinis plaučių ligų, bronchinės astmos ir plaučių vėžio rizikos veiksnių.

Alkoholis veikia centrinę nervų sistemą, kraujagyslių sistemą, didina širdies susitraukimų dažnį. Piknaudžiaujant alkoholiu vystosi kepenų cirozė .

Fiziškai aktyvaus žmogaus organizmas yra atsparus ligoms, judėdamas žmogus tampa žvalesnis, geriau įveikia stresą, depresiją.

Vienas iš sveikos gyvensenos komponentų yra mūsų higiena. Odos priežiūra yra neatsiejama asmens higienos dalis. Švari, elastinga, rausva oda liudija apie gerą organizmo būklę, o kartu ir sveikatą. Galima būtų sakyti, kad oda yra žmogaus sveikatos būklės veidrodis, todėl svarbu ją tinkamai prižiūrėti. Kasdienai higienai palaikyti pakanka prausimosi po dušu 2 kartus per dieną, taip pat keisti apatinius rūbus, bei kojines. Dalis žmonių susiduria su gausiu prakaitavimu, kuris skleidžia nemalonų kvapą. Prakaitavimui pristabdyti yra naudojami antiperspirantai.

Visavertė mityba žalingų įpročių atsisakymas tinkamai pasirinkti drabužiai ir avalynė kuo natūralesnė kosmetika, higienos priemonės.

Mūsų sveikata sutelkta gamtoje, t.y. žemėje, vandenyje, ore. Kiekvienas turi galimybę šiomis dovanomis naudotis. Privalu ugdyti valią, protą, jėgą ir meilę gamtai. Sveikas žmogus yra tas, kuris geba kontroliuoti stresą, neturi žalingų įpročių, sveikai, protingai maitinasi, yra aktyvus ir užsigrūdinęs.

  • MS PowerPoint 1049 KB
  • 2016 m.
  • 38 puslapiai (1776 žodžiai)
  • Alina
  • Sveikos gyvensenos prezentacija
    10 - 3 balsai (-ų)
Sveikos gyvensenos prezentacija. (2013 m. Lapkričio 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/sveikos-gyvensenos-prezentacija.html Peržiūrėta 2020 m. Birželio 06 d. 07:35
×
116 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo