Sveikos gyvensenos rekomendacijos ilgai dirbant kompiuteriu


Sveikos gyvensenos rekomendacijų ilgai dirbant kompiuteriu. Juokas. Grynas oras. Tinkamas maistas. Gilus ramus miegas. Taisyklinga laikysena. Patogi darbo vieta. Tinkamas darbo vietos apšvietimas, patalpos temperatūra ir drėgmė. Darbo vietos higiena. Sportas ir mankšta. Poilsis. Akių priežiūra. Kokybiška kompiuterinė įranga. Darbo erdvė. Bendravimas. Odos priežiūra.


Juokas- tai viena iš žmogaus reakcijų reaguojanti į juokingus reiškinius ar kutinimą. Juokas padeda prasiblaškyti ir pamiršti kasdieną patiriama nuovargį ar stresą.

Šviežias oras yra prisotintas deguonies, kuris būtinas smegenims ir kiekvienai kūno ląstelei. Jei ilgą laiką esate uždaroje patalpoje, kvėpuojate tuo pačiu oru tai gali pakenkti jūsų sveikatai. Pakanka tiesiog prasiverti langą.

Tinkamas maistas būtinas organizmui, kuris praleidžia daug laiko sėdėdamas ir nuolatos varginantis akis prie kompiuterio. Patariama vengti greito maisto, o vietoj jo pasirinkti šviežią obuolį kuris turi daug vitaminų reikalingų organizmui.

Miegas reikalingas normaliam nervų sistemos darbui. Dėl pernelyg trumpo miego tampa sunku susikoncentruoti, sutrinka atmintis, veiksmai ir gebėjimas skaičiuoti. Jeigu miego trūksta ir toliau, gali atsirasti haliucinacijų bei nuotaikos svyravimų, todėl kiekvienam sunkiai dirbančiam žmogui būtina išsimiegoti.

Šiais laikais dėl nepakankamo judrumo ir žalingų įpročių žmonių laikysena yra netaisyklinga. Dėl blogos laikysenos žmogaus raumenys pradeda dirbti netaisyklingai, todėl netaisyklinga laikysena ryškėja ir atsiranda įvairūs nemalonūs pojūčiai: skausmas, deginimas, maudimas, raumenų silpnumas ir t.t.

Kiekvienam nuolatos dirbančiam sėdimoje vietoje reikalinga patogi darbo vieta. Štai keli patarimai kaip galima susikurti patogią darbo vietą: Vengti ryškių spalvų patalpoje Nevalgyti kabinete kuriame dirbate Baldai skirti darbui Kompiuterio monitorių nedėti priešais langą Vienoje patalpoje kuo mažiau žmonių.

  • MS PowerPoint 2778 KB
  • 2020 m.
  • Lietuvių
  • 17 puslapių (702 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Agnė
  • Sveikos gyvensenos rekomendacijos ilgai dirbant kompiuteriu
    10 - 2 balsai (-ų)
Sveikos gyvensenos rekomendacijos ilgai dirbant kompiuteriu. (2020 m. Gegužės 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/sveikos-gyvensenos-rekomendacijos-ilgai-dirbant-kompiuteriu.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 27 d. 09:20
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo