Sveikos mitybos principai


Sveikos mitybos principai. Maitinkis įvairiai. Valgyk mažiau riebiųjų produktų. Vartok pakankamai pieno produktų. Gardink maistą prieskoniais , tačiau pamiršk druską ! Vartok mažiau saldumynų. Valgyk daugiau javainių ir grūdėtųjų kepinių. Valgyk daugiau vaisių ir daržovių. Vartok mažiau gyvūninių riebalų. Valgyk daugiau žuvies produktų ir jūros gėrybių. Gerk pakankamai vandens. Nevartok greito maisto.


Šie sveikos mitybos principai tau padės maitintis taip, jog gautum gyvybiškai svarbių medžiagų: baltymų, angliavandenių, riebalų, vitaminų, mineralų ir skaidulų.

1. Maitinkis įvairiai. Tavo mityba turi būti kuo įvairesnė. Kasdien valgyk skirtingų maisto produktų, iš kurių organizmas gaus gyvybiškai svarbių medžiagų. Jei visą dieną valgysi vien dešreles ar obuolius, tai nieko gero nežada. Be to, jausiesi nusilpusi. O juk svarbu jaustis gerai bei sveikai.

2. Valgyk mažiau riebiųjų produktų. Per dieną tau užtenka gauti 60-90g riebalų. Atsimink, jog riebalų yra svieste, lašiniuose, dešroje, gruzdintose bulvytėse, bulvių traškučiuose, pyragaičiuose. Todėl stenkis šių produktų nevartoti arba apriboti, jei negali be jų gyventi.

3. Vartok pakankamai pieno produktų. Juose yra vitaminų ir mineralų, kurie svarbūs savo nerviniams impulsams, kaulams, dantims ir tavo raumenų darbui. Tai labai svarbu augančiam organizmui.

4. Gardink maistą prieskoniais, tačiau pamiršk druską! Prieskoniai pagardina maistą, gerina virškinimą. Druskos vartok kuo mažiau, nes jos ir taip daug gauni iš sūdyto maisto. Druska kaupia vandenį ir apsunkina inkstus.

  • Biologija Projektas
  • Microsoft Word 152 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 2 puslapiai (362 žodžiai)
  • Morta
  • Sveikos mitybos principai
    10 - 8 balsai (-ų)
Sveikos mitybos principai. (2016 m. Kovo 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/sveikos-mitybos-principai.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 21 d. 14:51
×