„Šventasis sostas” kaip tarptautinės teisės subjektas


Įvadas. Tarptautinės teisės subjektas. Vatikano valstybės sekretoriatas. Šventasis Sostas dalyvauja globalinių problemų svarstyme. Nepateisinamas ginklavimosi išlaidų augimas. Keisti pasenusią branduolinės atgrasos strategiją. Rūpinimasis jaunimu – rūpinimasis visų ateitimi. Šventasis Sostas ratifikavo Tarptautinę branduolinio ginklo draudimo sutartį. Platus Šventojo Sosto žvilgsnis JTO generalinėje asamblėjoje. Kunigų ir vyskupų nusikaltimai. Prabylama ne tik apie vienuoliu prievartavimą, bet ir apie pedofilija. Išvados. Literatūros sąrašas.


6.1.Prabylama ne tik apie vienuoliu prievartavimą, bet ir apie pedofilija.13

Savo rašto darbe norėčiau atskleisti aktualia, šiais laikais tema, tai Šventojo Sosto tarptautinis subjektiškumas. Apžvelgti Šventojo Sosto vaidmenį ir indėli tarptautiniuose santykiuose.Trumpai papasakoti, kas tai yra tarptautinis subjektas? Kodėl Šventasis Sostas laikomas tarptautiniu subjektu? Taip pat, aptarti kokius klausimus sprendžia Šventasis Sostas?

Darbo tikslas. Savo rašto darbe norėčiau aptarti Šventojo Sosto tarptautini subjektiškumą, taip pat jo vaidmenį tarptautiniuose santykiuose.

Uždavinys. Remdamasi įvairiais ineternetiniais puslapiais, išanalizuoti ir aptarti Šventojo Sosto indeli į tarptautinius santykius.

Ne mažiau sudėtingos yra problemos susijusios su jaunimu. Juk jaunimas yra mūsų ateitis. Nuo mažens jauni žmonės turi suprasti savu poelgių pasekmes, būti išsilavinusiais, gerbti kitus ir būti gerbiamais. Kad poelgiai sakytu tik tai gera, apie juos pačius.

Iš teorijos yra žinoma, kad tarptautinis teisės subjektas - tai asmuo kuris gali arba turi tarptautines teises ir pareigas jas apginti. Apginti tarptautines teisęs galima pareiškus tarptautinį ieškinį. Tarptautinis teisės subjektas turi teise kurti tarptautines teisęs normas, sudaryti tarptautinės sutartys, gali naudotis privilegijomis ir imunitetais, palaikyti diplomatinius ir konsulinius santykius taip pat atsakyti už tarptautiniu teisės normų nesilaikymą. Pagal S. Katuoka „tarptautiniais teisės subjektais gali būti : tarptautinės organizacijos, tautos siekiančios nepriklausomybės, laisvieji miestai ir fiziniai asmenys (iš dalies).“(Prof. S. Katuokos konspektai iš moodle aplinkos)

Daugumos žmonių mentalitetas, dėl bažnyčios, dvasininku , jų gyvenimo būdo, veiklos yra tas kad tai yra Krikščionišku vertybių nešiotojai. Taip , tai tiesa, tačiau ne visi "Dievo tarnautojai" yra tokie. Aš neabejoju, kad ir ankščiau šitie žmonės darydavo nusikaltimus, naudodamiesi savo privalumais tačiau niekas apie tai nekalbėdavo. Tik maža dalys asmenų, pačiu drąsiausiu prabildavo apie šiurpius nusikaltimus, bet dar nebuvo garantijos kad jais patikies. Mūsų laikais žmogaus teisės ženkliai žengia į priekį ir žmogaus teisės yra apginamos. Žmonės nustoja bijoti pasakyti tiesa, nes žino kad juos apgins. Galima teigti, kad katalikų bažnyčia ištiko krizė.

Apibendrinant, Šventasis Sostas turi ne maža įtaką pasauliui. Kaip tarptautinis subjektas turi daug teisu ir pareigų. Savo veiksmais stengiasi palaikyti taiką pasaulyje, apginti tuos kuriu teisės yra pažeistos ir nuteisti tuos kurie tas teisęs pažeidė. Daug pastangų įdėjo į branduolinio ginklo uždraudimą. Kaip buvo pažymėta, kad Šventasis Sostas palaiko branduoline energija, tačiau yra prieš branduolinio ginklo naudojimą. Taip pat pažymėjo, kad ne kiekviena valstybė turi ta ginklą ir ne kiekviena valstybė ginsis tokiu būdų.

Šventasis Sostas deda daug pastangų žmonijos gerovei, bet iškilo daug sunkiu nusikaltimu. Iš vienos pusės jis padeda vaikams ir jaunimui, o iš kitos slepiama pedofilija iš kunigu ir vyskupų pusės bei seksualiniai prievartavimai ir priekabiavimai prie vienuoliu. Atsidavimas Dievui yra labai svarbus ir sunkus pasirinkimas, ne kiekvienas galėtu paaukoti visą gyvenimą Dievui. Reikia būti dvasiškai ir psichologiškai stipriam, kad praeiti tokį sunku ir neįprasta kelia, mano manymu dauguma dvasininku ne tokie. Jų dvasiškas nesubrendimas priveda prie tokiu sunkiu nusikaltimu.

  • Microsoft Word 48 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 16 puslapių (3370 žodžiai)
  • Universitetas
  • Viktorija
  • „Šventasis sostas” kaip tarptautinės teisės subjektas
    10 - 3 balsai (-ų)
„Šventasis sostas” kaip tarptautinės teisės subjektas. (2019 m. Rugsėjo 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/sventasis-sostas-kaip-tarptautines-teises-subjektas.html Peržiūrėta 2020 m. Liepos 09 d. 17:27
×
126 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo