Šventės rašinys


Rasinys apie sventes. Musu sventes rasinelis. Rasinelis apie sventes. Rasiniai apie sventes. Ko netektu žmogus jei neturėtu švenčiu. Švente rašinys. Rasinys apie svente. Pastraipa apie sventes. Svente mokykloje rašinys. Lietuviu rašiniai sventes.

Lietuvių rašinys. Žodis „šventė“ skamba visada iškilmingai ir suteikia vilčių, kad bus smagu. Žmonės jau nuo senų laikų švęsdavo: tai krikštynas, tai vestuves, tai šiaip kokią savo krašto šventę sumąstydavo – vis linksmiau ir įdomiau gyventi, kai nėra rutinos ir kartais galima pasikelti nuotaiką. Išties, yra nemažai renginių, kurie turi reikšmę, nėra pompastiški, suorganizuoti minimaliomis išlaidomis – juk šventėje neturėtų būti svarbu pinigai. Deja, mūsų visuomenėje šventės neretai turi tikslą pritraukti daug lankytojų, kurie atneštų pelną. Aišku, tikrai negalima absoliutinti, tikrai yra renginių, kurie skirti tam tikrų regionų ar miestų, o kartu ir visos tautos kultūriniam paveldui populiarinti. Norėčiau aptarti keletą pačių garsiausių Lietuvos švenčių.


Renginiai, asocijuojantys su liaudiškumu, populiarūs ir XXI amžiuje. Viena iš tokių visoje Lietuvoje žinomų yra Varėnoje kasmetinė rengiama grybų šventė paskutinį rugsėjo šeštadienį. Manau, visi žino pasakymą, „jei ne grybai ir ne uogos, dzūkų mergos būtų nuogos“. Taigi, nenuostabu, kad Varėnoje, kur aplinkiniuose miškuose tiek daug grybų, visokių kitų miško gėrybių, yra organizuojamas toks renginys. Dar šį rudenį, tądien klausiau radijo stoties M-1 ir rubrikoje „Geros žinios“, trunkančioje ne ilgiau nei 5 minutes, net keli klausytojai paskambinę į tiesioginį eterį dalinosi džiaugsmu, kad važiuoja į tokį didelį Lietuvos mastu garsų renginį net iš kito šalies krašto – pagrybauti lietuvis visada atranda laiko, o ir noro niekada netrūksta. Išties, Varėna garsėja šia savo švente. Juk tokio didelio renginio, kur galima varžytis grybaujant, Lietuvoje nelabai ir rasime. Grybų šventėje galima ne tik pagrybauti, bet ir sudalyvauti sporto varžybose. Ji yra unikali. Visą dieną vyksta grybavimo varžybos, koncertuoja, šoka vietinės mokyklos mokiniai, skamba liaudiška muzika, šoka liaudiškų šokių kolektyvai. Išties gražu ir gera pabūti. Čia galima įsigyti įvairiausių prekių su tautine atributika. Lankytojų kasmet apstu – kas gi nežino, kad Varėnoje vyksta tokia didelė šventė? Tai Lietuvos kultūros dalis.

Miestelio šventės ne retai populiarina tikėjimą, o tai yra viena iš kultūros sričių. Kone kiekviename bažnytkaimyje kasmet vyksta atlaidai, į kuriuos susirenka šimtai, o kartais ir tūkstančiai žmonių.

  • Lietuvių kalba Rašiniai
  • 2013 m.
  • Auuguuste
  • 2 puslapiai (612 žodžių)
  • Mokykla
  • Lietuvių rašiniai
  • Microsoft Word 4 KB
  • Šventės rašinys
    9 - 3 balsai (-ų)
Šventės rašinys. (2013 m. Gegužės 26 d.). http://www.mokslobaze.lt/sventes-rasinys.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 04:17