Svetanės komodos gamybos technologija


Santrauka. Summary. Literatūros apžvalga, patentinė medžiaga. Darbo temo pagrindimas. Projektuojamo objekto parinkimas ir jo charakteristika. Gaminio projektavimas ir dizainas. Gaminio projektavimas. Projektuojamo objekto ir jo gamybos proceso analizė. Medžiagų parinkimas. Gaminio išorinis sprendimas. Gaminio konstrukcija. Gaminio įpakavimas. Gamybos technologinio proceso schema. Gaminio surinkimo vienetų ir detalių pakeičiamumas. Pakeičiamų detalių ir surinkimo vienetų gamybos sąlygos. Kvalitetų ir suleidimų parinkimas, suleidimų tarpų ir įvaržų skaičiavimas. Darbinio kalibro charakteristika, matuojančių pusių ribinių matmenų skaičiavimas. Detalių ir surinkimo vienetų paviršių šiurkštumas, pasirinkto šiurkštumo parametro leistinos ribos. Medienos ir kitų medžiagų sąnaudų, furnitūros skaičiavimas. Medienos drožlių plokštės, medienos plaušų plokštės ir kraštų plastiko sąnaudų skaičiavimas. Užlaidų skaičiavimas. Detalių, ruošinių tūrio ar ploto, medienos medžiagų panaudojimo koeficientų skaičiavimas. Atliekų kiekio skaičiavimas. Klijų ir šlifavimo medžiagų sąnaudų skaičiavimas. Klijų sąnaudų skaičiavimas. Šlifavimo medžiagų skaičiavimas. Technologinis procesas. Gaminio konstrukcijos analizė, detalių ir surinkimo vienetų vidutiniai matmenys. Taikomų tipinių technologinių procesų charakteristika. Mechaninio apdorojimo režimai ir technologinių įrenginių skaičiavimas. Pirminis mechaninis apdorojimas. Antrinis mechaninis apdorojimas. Klijavimo režimai ir įrenginių našumo skaičiavimas. Naudojamų klijų charakteristika. Skydų kraštų laminavimas ir mechaninis apdorojimas. Skydų plokštumų šlifavimas ir apdaila. Technologinės kortos. Kokybės kontrolės priemonės. Saugos darbo reikalavimai. Literatūra. Priedai. BRĖŽINIAI. PPT PRISTATYMAS. Excel lentelės. PILNAS diplominis darbas.

Šiame baigiamajame bakalauro darbe aš projektuoju svetainės komodą gamintiną iš ąžuolo medienos ir karklo vytelių. Komoda pagaminta iš natūralių gamtos medžiagų siekiant sukurti jaukumo suteikiantį svetainės baldą - interjero elementą. Kad baldas būtų patogus jis projektuojamas atsižvelgiant į ergonominius reikalavimus. Projektuojamo baldo stilius kaip ir buvo sumanyta pradinėje projektavimo stadijoje, puikiai harmonizuojasi kaip kaimiško arba „country“ stiliaus interjero elementas. Baldas yra pusiau išardomos konstrukcijos.

Projektuojamo baldo paskirtis užpildant ir papuošiant svetainės interjerą pilnai atlikti ir svetainės baldo (komodos) funkcijas. Baldas išsiskiria savo unikalumu ir savitu stiliumi – gamybos procese panaudotomis netradicinėmis baldų gamyboje medžiagomis (karklo vytelėmis). Pati gaminio konstrukcija nėras sudėtinga, tačiau komodos gamyboje reikalingi įvairūs skirtingi įrengimai. Kadangi daliai baldo gamybos operacijų atlikti, įrengimų panaudoti tiesiog neimanoma, todėl dalis operacijų (vytelių pynimas, atskiros surinkimo operacijos, apdaila) atliekamos rankomis. Šios svetainės komodos projektavimas prasideda nuo eskizo sudarymo ir tęsiasi iki visiško pagaminimo. Baldui natūralumo suteikia ir pasirinktas baldo apdailos būdas – aliejavimas.

  • Technologijos Diplominis darbas
  • RAR 14160 KB
  • 2014 m.
  • 101 puslapis
  • Tomas
  • Svetanės komodos gamybos technologija
    10 - 3 balsai (-ų)
Svetanės komodos gamybos technologija. (2014 m. Lapkričio 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/svetanes-komodos-gamybos-technologija.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 10:01
×