Šviesoforo valdymo logika elektronikos kursinis darbas


Contents. Turinys. 5. Įvadas. 1Informacijos šaltinių apžvalga. 7. 2Analitinė dalis. Užduoties analizė. 8. Sandaros (funkcinės) schemos parinkimas ir sudarymas, veikimo principas. 9. 3Projektinė dalis. 11. Principinės elektros schemos sudarymas ir analizė. 11. Principinės elektros schemos skaičiavimas arba modeliavimas. 13. Kursiniame projekte panaudotų gaminių, įtaisų, įrenginių, įrangos, aparatūros, sistemų ir (ar) technologijų apžvalga (Įrašyti konkrečią informaciją iš gamintojų katalogų4Darbo rezultatų apibendrinimas, išvados ir pasiūlymai. Informacijos šaltinių sąrašas. 18. Sandaros (funkcinė) elektros schema. 19. Principinė elektros schema. 20.


Kursinio projekto tema : „Šviesoforo valdymo logika“. Pirmasis žingsnis buvo išsiaiškinti, kaip veiks mūsų projektuojamas šviesoforas. Kai išsiaiškinau užduotį ir susikūriau jos darymo planą. Užduotis buvo atlikta naudojantis NI MULTISIM programa. Joje aš projektavau šviesoforo valdymo logika. Schema buvo stengtasi daryta kuo paprastesnė ir iš kuo mažiau elementų. Joje buvo panaudoti IR NE elementai ir du laikmačiai. Ši schema gali būti naudojama šviesoforams, kurie reguliuoja eismą standartinėje dviejų kelių sankryžoje su greičio jutikliais.

Šviesoforas, tai neatsiejama šiuolaikinio pasaulio dalis, jis yra kiekviename mieste ir jis svarbus kaip kraujas žmogui. Be jo miesto gatvėse kiltų didžiausia anarchija, avarijos ant kiekvienos sankryžos, eismas būtų netoks kokį mes žinome dabar, gal jis net nebūtų įmanomas. Šviesoforo veikimas yra labai pažystamas, žalia reiškia saugu gali važiuoti, tai gamtos, gyvybes, ramybės spalva (nors anksčiau ji buvo draudžianti). Geltona perspėjimas. Galiausiai, raudona, ji ryški tiesiog rėžią akį ir rėkia į mūsų pasąmonę, jis asocijuojasi su pavojumi ir nemalonumu, ugnis, pralietas kraujas. Todėl jos tiesiog negalima nepastebėti.

Laikui bėgant šviesoforai tobulėjo atsirado jutikliai, kurie aptinka automobilius, atsirado jutikliai kurie aptinka artėjančio automobilio greitį. Šiame kursiniame darbe naudosiu šiuos jutiklius kurdamas šviesoforo loginę schemą. Pridedant šiuos prietaisus prie esamos šviesoforo schemos pakeičia šviesoforo veikimo principą. Taigi šeme darbe suprojektuosiu šviesoforą su kelio ir greičio jutikliais.

Iš šių knygų sužinojau apie loginių schemų rinkimą ir loginius elemntus.

Kursinio darbo tema : „Šviesoforo valdymo logika“. Naudojantis turimomis žiniomis reikėjo sukurti šviesoforo su greičio jutikliais schemą kuri reguliuotų automobilių eismą standartinėje dviejų kelių sankryžoje.

  • Elektronika Kursinis darbas
  • Microsoft Word 957 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 20 puslapių (1471 žodžiai)
  • Kolegija
  • Jaunius
  • Šviesoforo valdymo logika elektronikos kursinis darbas
    10 - 3 balsai (-ų)
Šviesoforo valdymo logika elektronikos kursinis darbas. (2017 m. Gegužės 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/sviesoforo-valdymo-logika-elektronikos-kursinis-darbas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 22 d. 00:16
×