Šviesolaidžiai referatas


Įvadas. Visiškasis vidaus atspindys. Šviesolaidžiai. -. Šviesolaidžio sandara. Šviesolaidinių ryšio sistemų raida. Šviesolaidinių sistemų privalumai ir trūkumai. Optinio pluošto šviesolaidžiai. Įpučiami šviesolaidžiai. Šviesolaidžiai medicinoje. Kvarcinio stiklo šviesolaidžių savasis slopinimas. Energijos praradimas lenkiant šviesolaidį. Kvarcinio stiklo šviesolaidžių mechaninis atsparumas. Perduodamos šviesos galios ribojimas kvarcinio stiklo šviesolaidžiuose. Šviesolaidžiai co. Lazeriams. Išvados. Šaltiniai.

mikrolenkimuose, pvz. kai šviesolaidį sudaro sinusoidiškai susuktos gijos ir gijų ilgis būna ilgesnis

už pačio šviesolaidžio ilgį atsiranda žymus energijos netekimas. Šie energijos praradimai pasidaro

pakankamai dideli tik ilgiems šviesolaidžiams. Slopinimo koeficientas yra apie 1 ar 2 dB/km (t.y.

netenkama nuo 20 % iki 40 % energijos per kilometrą), tai nėra labai svarbu šviesolaidžiams

naudojamiems medicinoje, nes jie retai pasiekia kelių metrų ilgį. Priklausomai nuo pritaikymo pvz.

didesnio radiuso bet stipresni sulenkimai, tačiau šviesolaidžio ilgis tik apie 1 m. Bendrai medicinoje

naudojami šviesolaidžiai būna sulenkti stipriau ,bet tik keliose vietose, tuo tarpu informacinėse

spindulio nėra tiesinė. Pasiekus tam tikrą radiusą praradimai staiga ima stipriai didėti, taip pat kuo

Šiuo atžvilgiu plonesni šviesolaidžiai turi pranašumą prieš storesnius. Turint vienodo storio šviesolaidžius kuo didesnė skaitinė apertūra tuo šviesolaidis atsparesnis lenkimams. Energijos netekimas lenkiant medicinoje nepageidaujamas ne vien dėl perdavimo neefektyvumo,bet ir dėl kitų priežasčių. Lazerio spindulys išėjęs iš šviesolaidžio ne vietoje gali sužaloti gydytoją ar pacientą, taip pat sugadinti šviesolaidį. Su šiais netekimais susijusios problemos sprendžiamos gaminant šviesolaidžius, t.y jei stiprūs lenkimai neišvengiami tam yra naudojami didelės skaitinės apertūros ir labai ploni šviesolaidžiai.

Optinio šviesolaidžio mechaninis atsparumas yra viena iš svarbiausių savybių naudojant juos medicinoje. Atsparumo trūkumas gali sukelti pavojų operacijos saugumui. Per vidines operacijas šviesolaidžio lūžimas gali sužeisti pacientą, pvz. per kardio-vaskuliarinę lazerinę angioplastiką lūžęs šviesolaidis gali pradurti vainikinę arteriją. Taip pat gali būti neįmanoma išimti šviesolaidžio atplaišas be chirurginio įsikišimo.

Vis dėlto, kas yra naudojęs kvarcinio stiklo šviesolaidžius žino kad nėra problemų dėl jo mechaninio atsparumo. Netgi labai plonas šviesolaidis ( pvz. 125 μm) nesulaužomas ranka. Toks

šviesolaidis nelūš netgi esant labai stipriems lenkimams.Esant dideliems mechaniniams apkrovimams vis dėlto šviesolaidžiai lūžta. Lūžio priežastimi yra mikrodefektai, mikrolūžiai, poros. Tokių netobulumų skaičius lemia šviesolaidžio atsparumą.

Anksčiau lazerių terapijoje dažniausiai naudodavo terminiai efektai ir maža vidutinė lazerių galia. Dabar vis dažniau ir dažniau naudojami impulsiniai lazeriai neterminiams efektams pasiekti. Perduodant impulsiniu rėžimu dirbančio lazerio spinduliavimą šviesolaidžiu atsiranda nelinijiniai efektai.

Nd:YAG lazeriui (bangos ilgis 1,06 μm, impulso trukmė tarp 5 ir 20 ns) kritinė riba pasiekiam kai

spinduliavimo galia yra tarp 10 ir 40 J/cm2. Intensyvumas būna tarp 0,5 ir 5 GW/cm2.

Eksimerinams lazeriams (bangos ilgis 3087 ir 351 nm, impulso trukmė apie 15 ns) kritinė riba yra

  • Elektronika Referatas
  • Microsoft Word 239 KB
  • 2013 m.
  • 20 puslapių (4172 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Ignas
  • Šviesolaidžiai referatas
    10 - 2 balsai (-ų)
Šviesolaidžiai referatas. (2013 m. Balandžio 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/sviesolaidziai-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 08:54
×