Šviesos banginės savybės projektas


Šviesos banginės savybės. Šviesa. Šviesa – tai yra elektromagnetinės bangos. Šviesos dispersija. Baltos šviesos skaidymasis į spektrą buvo pavadintas šviesos sklaida arba dispersija. Perėjusi į trikampę. Kiekvienas šviesos pluoštas, eidamas per prizmę. Vaivorykštės atsiradimas. Vaivorykštė atsiranda dėl saulės šviesos dispersijos. Infraraudonieji spinduliai. Tai  elektromagnetinės bangos kurių ilgis didesnis nei matomos šviesos. Ultravioletiniai spinduliai. Tai nematomi spinduliai, kurie yra už violetinės spektro srities. Rentgeno spinduliai. Rentgeno spinduliuotė sužadinama stabdant greituosius elektronus. Gama Spinduliai. Tai elektromagnetinės bangos. Spektrai. Jie skirstomi į spinduliavimo (emisijos) ir sugerties (absorbcijos) spektrus. Medžiagų cheminės sudėties tyrimas pagal jų spektrą vadinamas spektrine analize. Šviesos interferencija. Dviejų ar keleto koherentinių šviesos bangų sudėtis vadinama šviesos interferencija. Šviesos difrakcija. Šviesos difrakcija vadinamas šviesos bangų.


Baltos šviesos skaidymasis į spektrą buvo pavadintas šviesos sklaida arba dispersija.

Perėjusi į trikampę prizmę, balta šviesa suskyla į: Raudoną Orandžinę Geltoną Žalią Žydrą Mėlyną Violetinę spalvas.

Kiekvienas šviesos pluoštas, eidamas per prizmę. Eidami per prizmę, tie spinduliai lūžta nevienodai: labiausiai – violetiniai, mažiausiai – raudoni.

Tai  elektromagnetinės bangos kurių ilgis didesnis nei matomos šviesos, bet mažesnis nei radijo bangų. Naudojami žemės ūkyje, medicinoje ir pramonėje.

Tai elektromagnetinės bangos, kurių bangos ilgis trumpesnis negu rentgeno spindulių. Naudojami: Skydliaukės diagnostika (jodu); Drėgmės matavimui; Defektoskopijoje; Vėžinėms ligoms gydyti; Maisto produktams sterilizuoti; Radiacinės chemijos, biologijos, selekcijos tyrimams.

Jie skirstomi į spinduliavimo (emisijos) ir sugerties (absorbcijos) spektrus. Spinduliavimo spektrai savo ruožtu gali būti : Ištisinial (juos skleidžia įkaite kietieji kūnai, skysčiai ir tankios dujos), linijinial (juos skleidžia nedidelio slégio įkaitintos atominės dujos), juostiniai (juos skleidžia nedidelio slėgio molekulinės dujos). Dujos labiausiai sugeria tuos spindulius, kuriuos jos pačios skleidžia įkaitintos (Kirchhofo dėsnis).

  • MS PowerPoint 6128 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 21 puslapis (443 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Gabija
  • Šviesos banginės savybės projektas
    10 - 1 balsai (-ų)
Šviesos banginės savybės projektas. (2019 m. Gruodžio 18 d.). https://www.mokslobaze.lt/sviesos-bangines-savybes-projektas.html Peržiūrėta 2020 m. Birželio 05 d. 12:42
×
116 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo