Šviesos dispersija (2)


Šviesos dispersija. Šviesos dispersija vadinama šviesą apibūdinančio dydžio priklausomybė nuo šviesos spalvos (dažnio). Spektro spalvos. Pagrindinės trys spektro spalvos yra Raudona. Šviesos spektras. Siauras baltos šviesos pluoštas nukreiptas į trikampę stiklinę prizmę. Balta šviesa suskyla, nes ji yra sudėtinė. Jeigu prizmės suskaidytą į pluoštelius šviesą nukreipsime į kitą trikampę prizmę. Šviesos interferencija – reiškinys. Įvairiems spektrams sudaryti ir tirti naudojami specialūs prietaisai – spektroskopas ir spektrografas. Didžiausias spinduliuotas dažnis yra gama. Spinduliuotės didžiausias bangų ilgis yra radijo. Baltos šviesos skaidymas yra vadinamas dispersija. Spinduliuotės dažnis mažiausias yra infraraudonosios. Klausimai. Spinduliuotės bangų ilgis didžiausias? Regimosios Radijo Ultravioletinės Gama. Baltos šviesos skaidymas į spektrą yra vadinimas Interferencija Difrakcija Dispersija Atsakymo nėra. Ant drėgno asfalto užlašėjus lašui žibalo pasirodo spalvota dėmė. Kokios būsenos medžiaga spinduliuoja ištisinio spektro šviesą. Kurios spinduliuotės dažnis mažiausias? Ultravioletinės Regimosios Rentgeno Infraraudonosios. Spektrams sudaryti ir tirti naudojami specialūs prietaisai.


Pagrindinės trys spektro spalvos yra: Raudona, Žalia, Mėlyna. Iš jų besimaišant išskyla dar kitos spalvos Oranžinė, geltona, žydra, violetinė.

Įvairiems spektrams sudaryti ir tirti naudojami specialūs prietaisai – spektroskopas ir spektrografas.

Spinduliuotės bangų ilgis didžiausias? Regimosios Radijo Ultravioletinės Gama.

Kokios būsenos medžiaga spinduliuoja ištisinio spektro šviesą? Tik kietieji kūnai Kietieji kūnai, skysčiai, pakankamai tankios dujos Tik dujos Tik skysčiai.

Kurios spinduliuotės dažnis mažiausias? Ultravioletinės Regimosios Rentgeno Infraraudonosios.

Spektrams sudaryti ir tirti naudojami specialūs prietaisai. Kokie jie ? Mikroskopas spektrografas spektroskopas ir spektrografas.

  • Fizika Skaidrės
  • MS PowerPoint 3027 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 20 puslapių (259 žodžiai)
  • Mokykla
  • Irmantas
  • Šviesos dispersija (2)
    10 - 10 balsai (-ų)
Šviesos dispersija (2). (2016 m. Gegužės 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/sviesos-dispersija-2.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 21 d. 17:07
×