Šviesos lūžimas, Lęšis, Laisvo kritimo pagreitis, Huko dėsnis, Medžiagos tankis - Laboratorinių darbų atsakymai


Šviesos lūžimas, Lęšis, Laisvo kritimo pagreitis, Huko dėsnis, medžiagos tankis Laboratorinių darbų atsakymai.


Jaigu kritimo kampas lygus 0 pirmoje terpėje, jis bus lygus 0 ir antroje. Kitaip tariant kampas ne lužta.

Šviesos greitis yra didėsnis ore, negu vandenyje, nes oras yra retėsne srytis, o vanduo tankesnis.

Lęšis- tai skaidrus kūnas, turiantis 2 skirtingus paviršius. Jie būna dviejų rušių: 1.glaudžiamosios- per centra storėsni, negu kraštuose 2. Sklaidančiosios lęšis – per viduri plonesni, negu kraštuose.

Lešio atvaizdai buna: Tikrieji - kai spinduliai susikerta už lešio, Menamieji – kai susikerta prieš lęši. Apversti ne apvesti. Padidinti ar sumažinti.

Lupa – yra glaudžiamoji lęšis.. Tam, kad vaizdas būtų padidintas, reikia objektą padėti arčiau o (židinio F), o pačiam atituolintis. Galima atvirkščiai. Galva arčiau lęšio, o objetką toliau už (židinio F).

akiniai (lęšiai) ištaiso regėjimą dėka tuo, kad laužo šviesos spindulius, kad susidatyru lešio laužamoji geba. Ji matojama dioptrijomis. Jos yra dvieju tipų: (+) ir (-). Jaigu yra trumparegistė tai dioptrijos akiniuose (-), o toliaregistės atvėju (+)

  • Microsoft Word 15 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 2 puslapiai (630 žodžiai)
  • Kolegija
  • Artiom
  • Šviesos lūžimas, Lęšis, Laisvo kritimo pagreitis, Huko dėsnis, Medžiagos tankis - Laboratorinių darbų atsakymai
    10 - 3 balsai (-ų)
Šviesos lūžimas, Lęšis, Laisvo kritimo pagreitis, Huko dėsnis, Medžiagos tankis - Laboratorinių darbų atsakymai. (2017 m. Spalio 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/sviesos-luzimas-lesis-laisvo-kritimo-pagreitis-huko-desnis-medziagos-tankis-laboratoriniu-darbu-atsakymai.html Peržiūrėta 2020 m. Sausio 29 d. 00:19
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo