Šviesos lūžio, atspindžio ir visiško atspindžio apibendrinimas


Šviesos lūžio, atspindžio ir visiško atspindžio apibendrinimas. Šviesos lūžis. Svarbiausios lūžį apibūdinančios sąvokos. Šviesos lūžimo dėsnis. Šviesos atspindys. Šviesos atspindžio svarbiausios sąvokos. Veidrodinis atspindys. Difuzinis ir sklaidusis. Šviesos atspindžio dėsnis. Visiškas atspindys. Visiško atspindžio svarbiausios sąvokos. Naudojama.


Šviesos lūžis — Šviesos spindulio krypties pasikeitimas, kai jis pereina iš vienos skaidrios terpės į kitą. Šviesos sklidimo kryptis pakinta dėl to, kad pasikeičia šviesos, pereinančios iš vienos terpės į kitą (ne 90° kampu) greitis.

Terpė — tai vakuumas arba kiekviena skaidri medžiaga, kuria gali sklisti šviesa. Lūžęs spindulys — iš pirmos terpės į antrąją perėjęs spindulys. Kritimo kampas α — kampas tarp krintančiojo spindulio ir statmens paviršiui kritimo taške. Lūžio kampas b — kampas tarp lūžusio spindulio ir statmens paviršiui lūžio taške.

Krintantis spindulys, lūžęs spindulys ir per kritimo tašką nubrėžtas statmuo terpes skiriančiam paviršiui yra vienoje plokštumoje.

Kritimo kampo sinuso ir lūžio kampo sinuso santykis toms dviem terpėms yra pastovus dydis: α — spindulio kritimo kampas β — spindulio lūžimo kampas n — santykinis lūžio rodiklis, arba antrosios terpės lūžio rodiklis pirmosios terpės atžvilgiu.

Bangos fronto krypties pakitimas dviejų skirtingų medžiagų sandūroje. Bangos frontas grįžta į tą pačią medžiagą, iš kurios atsklido.

  • MS PowerPoint 2392 KB
  • 2020 m.
  • Lietuvių
  • 15 puslapių (489 žodžiai)
  • Mokykla
  • Samanta
  • Šviesos lūžio, atspindžio ir visiško atspindžio apibendrinimas
    10 - 3 balsai (-ų)
Šviesos lūžio, atspindžio ir visiško atspindžio apibendrinimas . (2020 m. Balandžio 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/sviesos-luzio-atspindzio-ir-visisko-atspindzio-apibendrinimas.html Peržiūrėta 2020 m. Birželio 06 d. 01:53
×
116 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo