Šviesos stalo metodas


Reggio emilia metodas skaidres. Darbas apie sviesos stala. Darbas su sviesos stalu. Šviesos stalai. Sviesos stalu. Šviesos stalo priemones.

Sviesos stalo metodas. Įvadas. Emilijos redžo metodo požymiai(pedagogo vaidmuo, projektai,priemonės). Reggio emilia sistema. Reggio emilia sistema lietuvoje. Šviesos dėžutė. Stiklinis stogas. Išvados. Naudota literatūra.

Emilijos Redžas - mažas miestelis šiaurės Italijoje, spindintis ryškia pasiekimų švietimo srityje šviesa. Per pastaruosius 30 metų pedagogai dirbdami kartu su tėvais ir kitais miestelio gyventojais sukūrė visuomeninę vaikų priežiūros ir švietimo sistemą.

Pedagogo vaidmuo:drauge su vaikais išsiaiškinti mokymosi patirtį;skatinti idėjas, užduočių sprendimą;priimti vaikų idėjas ir panaudoti tolesnėje veikloje;įrengti grupę ir parinkti estetiškai patrauklias priemones;surinkti priemones, padedančias vaikams priimti apgalvotus sprendimus;dokumentuoti vaikų pažangą: iliustruojančia medžiaga, vaizdajuostėmis, garso įrašais, pasiekimų aplanku;padėti vaikams pamatyti mokymosi ir patirties ryšį;padėti vaikams išreikšti savo žinias per vaizduojamąją veiklą;sudaryti komandą iš kitų pedagogų ir tėvų;aptarti projektus su kitais pedagogais ir tėvais;puoselėti ryšį tarp namų, įstaigos ir bendruomenės.

Projektai:gali kilti iš vaikų idėjų ir / arba interesų;gali būti išprovokuojami pedagogų;gali būti pasiūlyti pedagogų, žinančių vaikų interesus: šešėliai, balos, aukšti pastatai, gamta ir pan.;turėtų būti pakankamos trukmės, kad būtų galima aptarti naujas idėjas, susitarti, iš naujo peržiūrėti, pamatyti pažangą, pamatyti minčių raidą;turėtų būti konkretūs, kylantys iš realios svarbios vaikams asmeniškos patirties, pakankamai "dideli" idėjų įvairove ir turtingi interpretacine bei vaizduojamąja išraiška.

Mūsų grupės studentės visos buvo įstaigoje, kur buvo vykdoma Reggio Emilia metodas, šis metodas pasirodė naudingas, ir įdomus tuo, kad jame yra šviesos stalai, kitaip vadinama šviesos dėžutė.

  • Pedagogika Referatas
  • Microsoft Word 2787 KB
  • 2013 m.
  • 9 puslapiai (1165 žodžiai)
  • Kolegija
  • Semi
  • Šviesos stalo metodas
    10 - 3 balsai (-ų)
Šviesos stalo metodas. (2013 m. Gegužės 11 d.). https://www.mokslobaze.lt/sviesos-stalo-metodas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 06:02
×