Švietimas mažojoje Lietuvoje


Esė apie mažąją lietuvą. Pietistinis judejimas. Mazoji lietuva apsvietos epocha. Istorijos ese apsvieta. Apsvietos epocha mazojoje lietuvoje. Mažoji lietuva pietistinis judejimad. Darnus vystymasis ese rasinys. Ese mazoji lietuva.

Švietimas mažojoje Lietuvoje. Pietistinis judėjimas. Kai kurios Donelaičio veiklos bei kūrybos ypatumus paaiškina ir tuo metu mažojoje Lietuvoje plitęs Pietistų Sąjudis. Tai buvo religinis judėjimas, kurį palaikė krašto valdžia. Jis kėlė religinio gyvenimo ir religinio švietimo idealus, pabrėžė nusigręžimą nuo pasaulio apaštalavimo svarbą.

Xviiiamžiaus pradžios dokumentai liudija vargingą pradinio švietimo būklę mažojoje Lietuvoje. Siekiant pakeisti šią padėtį pamokslininkai, mokytojai buvo dkatinami su atsidėjimu eiti savo tarnybą, grasinant piniginėmis baudomis, tėvams įsakoma siųsti vaikus į mokyklas, kunigai verčiami tobulai išmokti Lietuvių kalbą. 1717m. Karaliaučiaus universiteto teologijos fakultete įkuriamas Lietuvių kalbos semineras, turintis rengti geerai Lietuvių kalbą. 1734m. Net norėta įvesti visuorinį privalomą mokymą.

Xviiiamžiuje kultūrinis krašto lygis pakilo, valdžios domėjimassis Lietuviais, jų kalba padėjo ugdyti Lietuviškas mikyklas bei prisidėjo prie gausių Lietuviškų raštų atsiradimo. Aiški švietimo epochos idėjų įtaka jaučiama ir metuose; poemoje ne kartą kalbama apie mokyklas, mokytojus, bet taip pat ir apie prieštaringą p Jis kėlė raliginio gyvenimo ir religinio švietimo idealus, pabrėžė nusigręžimą nuo pasaulio apaštalavimo svarbą.

  • Microsoft Word 3 KB
  • 2010 m.
  • 1 puslapis (180 žodžiai)
  • Mokykla
  • Benius
  • Švietimas mažojoje Lietuvoje
    10 - 1 balsai (-ų)
Švietimas mažojoje Lietuvoje. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/svietimas-xviiia-mazojoje-lietuvoje.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 23 d. 09:00
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo