Švietimo epocha


Svietimo epocha referatas. Svieciamoji epocha. Svietimo epocha racionalusis laikotarpis. Švietimo amžius referatas. Apšvietos epocha. Švietimo epochos žmogus. Svieciamoji epocha referatas. Svietimo epocha skaidres. Svietimo amžius.europoje darbas. Švietimo epocha koks tai laikotarpis.

Švietimo epocha yra skirstoma į racionalizmą ir sentimentalizmą. Racionalusis laikotarpis prasidėjo XVIII a. baigėsi XIX a. Racionaliniame laikotarpyje laiko samprata panaši kaip XVII a. Ji praplečiama, apima šeimos ir bendruomenės gyvenimą. Šiame stiliuje aplinka kinta keičiantis ne žmogui, o kintant visuomeninėms ir buitinėms sąlygoms.

Sentimentalizmas skiriasi nuo prieš tai paminėto racionalizmo laikotarpio. Sentimentalizmas prasidėjo XVIII a. viduryje, o baigėsi XIX a. pradžioje. Santykis su laiku skiriasi. Šioje epochos dalyje vaizduojamas individualus laikas. Dabarties laikas supriešinamas su praeities laiku. Teigiamai vertinama praeitis, neigiamai – dabartis ir ateitis. Sentimentalizmo epochos aplinkoje žmogaus likimas nepriklauso nuo šeimyninės ar visuomeninės padėties. Socialinė ir buitinė aplinka – žmogui svetima ir priešinga jėga, žeidžianti asmenybę, žmogus turi jai atsispirti. Žmogaus charakteris statiškas, prigimties suformuotas. Pagrindiniai stiliaus bruožai - jausmingumas ir sentimentalumas. Gamtos ir žmonių santykių identiškas vaizdavimas. Peizažo vaidmuo. Psichologinės prozos užuomazgos. Menka išorės aplinkos aprašymo reikšmė. Dažnas minties motyvas. Dažniausiai vartojami žanrai tai – poezija, proza, dienoraščiai, apysakos, apsakymai.

  • Microsoft Word 10 KB
  • 2016 m.
  • 1 puslapis (257 žodžiai)
  • Mokykla
  • Grazvydas1
  • Švietimo epocha
    10 - 3 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Švietimo epocha. (2010 m. Gruodžio 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/svietimo-epocha.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 21 d. 14:40
Peržiūrėti darbą
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo