Švietimo ir pedagoginės minties poslinkiai Lietuvoje Šatrijos Ragana


Lietuvių referatas.

Švietimo ir pedagoginės minties poslinkiai Lietuvoje Šatrijos Ragana Turinys. Biografija. Kūryba ir pedagoginė veikla. Išvados. Literatūra.


1887 m. A. Pečkauskas išsinuomojo kunigaikščio Druckio – Liubeckio Užvenčio dvarą, kuriame prabėgo Marijos jaunystė, kur ji formavosi kaip žmogus ir rašytoja. Pečkauskų šeimoje augo dar trys jaunesni vaikai: Sofija, Steponas ir Vincentas. Tėvai labai rūpinosi visų keturių vaikų lavinimu ir auklėjimu.

Stanislava ir Anupras Pečkauskai buvo apsišvietę dvarininkai. Išsinuomotame Užvenčio dvare, jie gyveno pasiturimai: samdė vaikams namų mokytojus, turėjo tarnų, dažnai svečiavosi bei priiminėjo pas save svečius. 1892 m. Marija išlaikė egzaminus į Petrapilio šv. Kotrynos gimnazijos III klasę, bet po pusės metų turėjo grįžti atgal – nepakėlė drėgno oro.

M. Pečkauskaitė – pirmoji moteris, kurią P. Višinskis atvedė į lietuvių literatūrą. Jis ragino ją rašyti, plačiai analizavo ir vertino pirmuosius jos vaizdelius, jautriai atsiliepdavo į kiekvieną Marijos prašymą. Marija jį laikė dideliu autoritetu ir nuolat kreipdavosi, prašydama pasakyti savo nuomonę apie vieną ar kitą kūrinėlį.

Tačiau po kelerių metų jų keliai išsiskyrė. Nuoširdi ir gili P. Višinskio meilė nepajėgė išplėšti Marijos iš klerikalinės įtakos ir įtvirtinti demokratinėje stovykloje. Pasaulėžiūros nesutapimas, iš mažens įskiepytos bajoriškos tradicijos, socialiniai barjerai nuvedė šiuos žmones skirtingais keliais, nors Višinskis visą savo gyvenimą Mariją globojo ir ja rūpinosi.

Savo kūrybinį kelią Šatrijos Ragana pradėjo apie 1891 – 1892 metus lenkų kalba rašytais vaizdeliais ir eilėraščiais. P. Višinskio paskatinta, bene 1894 m. ji ėmė rašyti lietuviškai, iš pradžių, gal būt, tik išversdama savo lenkiškuosius vaizdelius. Pirmas didesnis lietuviškas kūrinys buvo „Aukso valandėlė“, kurį 1895 m. savo laiškuose išsamiai išnagrinėjo P. Višinskis.

 • Lietuvių kalba Referatai
 • 2017 m.
 • Lietuvių
 • Miglė
 • 9 puslapiai (2074 žodžiai)
 • Kolegija
 • Lietuvių referatai
 • Microsoft Word 38 KB
 • Švietimo ir pedagoginės minties poslinkiai Lietuvoje Šatrijos Ragana
  10 - 1 balsai (-ų)
Švietimo ir pedagoginės minties poslinkiai Lietuvoje Šatrijos Ragana. (2017 m. Spalio 10 d.). http://www.mokslobaze.lt/svietimo-ir-pedagogines-minties-poslinkiai-lietuvoje-satrijos-ragana.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 02:14