Švietimo sistema dabar ir anksčiau


Švietimo sistema dabar ir anksčiau. XVIIIa. Mokyklų palyginimas su šių dienų mokyklomis. Vilniaus universitetas. Lyginant XVIIIa. švietimą su šiomis dienomis, galime įžvelgti akivaizdžių pokyčių. Išliko tokie patys. Priešingai, nei dabar dauguma švietimo institucijų priklausė Jėzuitų ordinui. Sovietinės mokyklos palyginimas su šių laikų mokyklomis. Priešingai nei dabar sovietmečių mokiniai buvo daug labiau apriboti taisyklėmis. Vertinimo sistema buvo. Sovietinės mokyklos požymiai. Pradinukai buvo spaliukai, nešiojo ženkliukus su Lenino atvaizdu. Pamokos vykdavo. Šių laikų švietimas. Mokiniai turi didelę laisvę. Mokymosi programos didelę dalį užima išmaniosios technologijos. Vertinimo sistema yra. Taigi, nuo XVIII amžiaus iki dabar švietimas yra sparčiai patobulėjęs. Išvada.


Lyginant XVIIIa. Tačiau yra ir iš XVIIIa. išlikusios tvarkos. Puikus pavizdys yra mokytojos. Tiek anksčiau tiek dabar pamokas mokiniams dėsto mokytojos.

Išliko tokie patys mokymosi dalykai. Tai yra gamtos mokslai, humanitariniai dalykai,įvairios kalbos, taip pat dėmesys buvo skiriamas patriotiniui jaunimo auklėjimui.

Priešingai, nei dabar dauguma švietimo institucijų priklausė Jėzuitų ordinui. Jėzuitų sukurtoje švietimo sistemoje senosios mokyklų programos nesikeitė, mokymas mažai tobulėjo. Pagrindinis jų tikslas tebuvo ugdyti katalikybei ištikimą jaunimą.

Vertinimo sistema buvo penkiabalė, Buvo pažymių knygelės, Nebuvo tiek daug išmaniųjų technologijų. Mokinių išvaizda buvo smarkiai ribojama. Uniformos buvo klostuotos,flisuotos, tamsiai rudos, kaproniniai žiurstai,raudoni kaklaraiščiai.

Pamokos vykdavo 6 kartus per savaitę, tik sekmadienis buvo laisva diena. Mokiniui nusižengus net būdavo galima mokytojui pakelti ranką prieš mokinį.

  • MS PowerPoint 2711 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 19 puslapių (366 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Edgaras
  • Švietimo sistema dabar ir anksčiau
    10 - 1 balsai (-ų)
Švietimo sistema dabar ir anksčiau. (2017 m. Gegužės 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/svietimo-sistema-dabar-ir-anksciau.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 21 d. 14:53
×