Švietimo sistemos ir jos istorinės raidos apžvalga Vokietijoje


Svietimo epocha ir raida. Vokietijos demokratinės respublikos švietimo sistema. Vokietijos švietimo sistemos ypatumai.

Švietimo sistemos ir jos istorinės raidos apžvalga. Vokietijos demokratinės respublikos ugdymo tikslai ir pati švietimo sistema. Vokietijos federacinės respublikos švietimo sistema. Vokietijos aukštosios mokyklos. Pedagogų rengimas vokietijoje. Švietimo finansavimas. Švietimo ypatumai, susiformavę po vakarų ir rytų vokietijų susijungimo.

1932 m. Europa galėjo pradėti tikėtis vokiečių mokyklos pasveikimo, bet šį procesą nutraukia 1933 m. įsigalėjęs nacionalizmas ir diktatūra Vokietijoje. Laisvos minties žmonės bėga iš gimtosios šalies o auklėjimas pakeičiamas dresūra. Religijai atimta teisė egzistuoti tapat keliama rasės galybė. Mokyklos svarbiausiu uždaviniu tapo kareivių ruošimas. Keliant mokinius iš klasės į klasę, turėjo būti atsižvelgta ne tik į įgytas žinias, bet ir į politinį išsilavinimą bei fizinį pasirengimą.

Prieškarinis Vokietijos jaunimo auklėjimas rėmėsi griežta disciplina, patriotizmu, kareivišku paklusnumu ir fizinių bausmių sistema. Šiuos principus vokiečių nacistai perėmė iš buvusios Prūsijos karalystės. Jie buvo parankūs Hitlerio diktatūrai ir pasirengimui karui. Nors fizinės bausmės buvo oficialiai panaikintos, tačiau kai kurie pradinių mokyklų mokytojai jas skirdavo net už menkiausius prasižengimus. Aukštesnio profilio mokymo įstaigose fizinių bausmių nebuvo, tačiau vyravo griežta tvarka ir disiplina.

Ji buvo sukurta po antrojo pasaulinio karo, siekiant realizuoti šiuos švietimo tikslus:

  • Pedagogika Analizė
  • Microsoft Word 18 KB
  • 2012 m.
  • 5 puslapiai (1402 žodžiai)
  • Universitetas
  • Zvejyslt
  • Švietimo sistemos ir jos istorinės raidos apžvalga Vokietijoje
    10 - 2 balsai (-ų)
Švietimo sistemos ir jos istorinės raidos apžvalga Vokietijoje. (2012 m. Lapkričio 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/svietimo-sistemos-ir-jos-istorines-raidos-apzvalga-vokietijoje.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 17 d. 22:32
×