Švietimo sistemos įtaka šiuolaikinio jaunimo darniam vystymuisi


Švietimo sistema ir jos analizė praktiniu pagrindu. Švieitimos sistema ir šiuolaikinis jaunimas. Šiuolaikinio jaunimo mokymosi problemos ir darnus vystymasis. Socialinis jaunimo ugdymas. Švietimo įtaka ugdant darnų žmogų. Lyčių nelygybė ugdymo įstaigose ir švietimo sistemoje. Išvados. Šaltiniai.


Temos aktualumas: Gyvenant XXI amžiuje, kiekvieną dieną tampa vis svarbiau ugdyti šiuolaikinį jaunimą būti darniu. Kadangi dabartiniu laikotarpiu yra išnaudojama daug išteklių, dažnai yra pamirštamos socialinės normos, darosi vis sunkiau isivaizduoti darnų ir taikų pasaulį. Šiuolaikinėje visuomenėje tampa sunku gyventi tiek ekonominiu, tiek socialiniu, tiek ekologiniu atžvilgiu. Iš įvairiausių žiniasklaidos šaltinių dažnai tenka išgirsti apie patyčias mokyklose, kurių pasekmės yra gana žiaurios individo psichologiniam vystimuisi. Taip pat išgirstame apie gamtos katastrofas kitose šalyse, kurios yra nedarnių ekologinių veiksnių pasekmė. Norėdami sumažinti tokių pasėkmių skaičių tam tikros įstaigos imasi rimtų veiksmų. Stengiantis išlaikyti balansą ir neperžengti ribos tarp socialinių ir ekonominių aspektų, vis dažniau yra pastebima, kad ne tik visuomenė rengia tam tikras akcijas, kurios ugdo darnų vystymasi, bet taip pat mokslo įstaigos stengiasi diegti darnų mąstymą, jaunų žmonių gyvenime nuo mažų dienų. Norint udgyti jaunimą tinkamai, reikia stengtis diegti taisiklingas darnaus vystymosi normas ne tik artimoje aplinkoje, bet ir toje aplinkoje, kur jie praleidžia daugiausiai laiko pvz: ugdymo įstaigoje, draugų rate. Darnų vystymasi socialiniu aspektu jaunimo elgesyje galima pastebėti tuomet kai jie bendrauja su skirtingų pažiūrų, kitų kultūrų žmonėmis. Ekonominius ir ekologinius aspektus akcentuoja jų sutelktas dėmesys į aplinką ir jos saugojimą. Nors ir stengiamasi rodyti teisingą pavyzdį, diegti taisiklingas normas augančiam individui, patyčių ar katastrofų skaičius nemažėja. Kai kuriose šalyse jie lieka tokie patys arba auga.

Darbo problema: Kaip švietimo sistema paveikia jauno žmogaus darnų vystymasi?

Darbo objektas: Švietimo sistemos ir jos daroma įtaka šiuolaikiniam jaunimui.

Darbo tikslas: Išsiaiškinti kaip ir kokią įtaką švietimo sistema daro jaunimo darniam vystymuisi.

Šiame skyriuje aptariama kas yra mokslas, kokia buvo švietimo vertė anksčiau ir dabar. Aptariamos esminės priežastys pasikeitusio mokslo vertės.Jaunų žmonių veikla ir požiūris į darnų vystymasi tiek socialiniais, tiek ekonominiais aspektais. Nagrinėjama užsienio, bei Lietuvos autorių literatūra ir jos pagrindu aptariami švietimo sistemos uždaviniai ir tikslai. Indentifikuojami realaus gyvenimo pavyzdžiai, kurie padės suvokti kodėl šiuolaikinis jaunimas prarandą motyvaciją mokytis. Analizuojamos pagrindinės problemos skatinančios sumenkinti mokslo reikšmę.

Mokslas - neatsiejamas veiksnys kiekvieno žmogaus gyvenime. Nuo senų senovės yra žinoma, kad mokslas yra didis dalykas, kuris yra svarbus norint tubulėti. Kinų patarlė tegia: ,,Išsilavinimas yra turtas, kuris bus su tavimi, kad ir kur tu beeitum”.Švietimas buvo bene svarbiausia išprususio žmogaus savybė. Bėgant laikui mokslas po truputį pradėjo prarasti savo reikšmę. Kas anksčiau buvo galima tik vienetams, dabar yra prieinama visiems. Nors mokslo prasmė per daugelį metų pasikeitė, atsirado daug sričių ir daugiau informcijos, kurią galima išmokti tik švietimo įstaigose, remiantis Lietuvišku šaltiniu ,,Švietimo problemos analizė”, teigiama, kad švietimo tikslai yra keli:

  • Microsoft Word 30 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 15 puslapių (2498 žodžiai)
  • Kolegija
  • Augustė
  • Švietimo sistemos įtaka šiuolaikinio jaunimo darniam vystymuisi
    10 - 1 balsai (-ų)
Švietimo sistemos įtaka šiuolaikinio jaunimo darniam vystymuisi. (2018 m. Sausio 02 d.). https://www.mokslobaze.lt/svietimo-sistemos-itaka-siuolaikinio-jaunimo-darniam-vystymuisi.html Peržiūrėta 2020 m. Birželio 01 d. 20:09
×
111 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo