Švinas savarankiškas darbas


Metalai. Metalas – švinas. Švino fizikinės savybės. Cheminės savybės. Šaltiniai. Švino gavimas. Santykis su žmogumi ir gamata. Švino naudojimas. Švino blogasis poveikis žmogui ir gamtai. Maistas turintis švino. Galimi pavojai.


Švinas – priskiriamas sunkiesiams metalams, melsvai pilkos spalvos, plastiškas. Šio cheminio elemento, mes dažniausiai nė nepatebime, tačiau jis sutinkamas mūsų gyvenime kone kas dien.

Kadangi švinas pasižymi puikiomis spalvinėmis savybėmis, elektros pralaidumu, yra labai vertingas ir daug kur naudojamas. Tačiau, jis yra ne vien naudingas, bet kenksmingas ne tik žmogui, bet ir gamtai.

Darbo tikslas : išanalizuoti šviną, jo savybes, naudą bei žalą, žmogui ir gamtai.

Darbo uždaviniai :

Aprašyti fizikines ir chemines švino savybes

Išsiaiškinti švino šaltinius

Paanalizuoti santykį su žmogumi ir gamta.

Metalai- tai cheminiai elementai kurie, lengvai oksiduojasi, sudarydami teigiamuosius jonus. Metalai skirstomi į juoduosius,, spalvotuosius, tauriuosius,, retuosius ir neutraliuosius. Taip, pat skirstomi pagal tankį: lengvieji kurių tankis < 5000 kg/m3, sunkieji kurių tankis >5000 kg/m3.

Vandenyje tirpsta tik švino(II) nitratas, nitritas ir acetatas . Jei vandenyje yra ištirpusio deguonies, tirpsta ne tik jo notritai, nitratai, acetatai, bet ir jis pats.

Švinas turi amfoterinių savybių todėl tirpsta rūgštyse. Oksiduojančiose rūgštyse tirpsta lėtai, koncentruotose- greitai.

Jo hidroksidas gaunamas tirpias druskas veikiant šarmais. Gauti hidroksidai yra amfoteriniai i9r ura tirpūs rūgštyse ir šarmuose.

Kaitinamas PbO2 skyla ir susidaro mišrus oksidas Pb3O4 vadinamas suriku.

Surikas (Pb3O4) ir PbO2 yra stiprūs oksidatoriai.

Tirpios švino druskos hidrolizuojasi. Veikiant jų tirpalus vandenilio sulfide, iškrinta netirpūs metalo sulfidai :

Nuodingumas – visi švino junginiai nuodingi.

Metalinis švinas dažniausiai gaunamas iš švino blizgio PbS. Pirmiausia rūda yra deginama, o tada PbS ir PbO mišinys kaitinamas :

Žmogus su švinu susiduriame beveik kiekviename žingsnyje. Daugiausiai jo randama ten,kur jis perdirbamas ar naudojamas žaliavai, t.y. švino gamybos įmonės, metalų apdirbimo, metalų padengimo švinu ir litavimo cechai, spaustuvės. Taip pat švino yra dažų, gumos sudetyse. Šviną veikiant temperatūra susidaro raunonos spalvos medžiaga. Tirpios švino druskos yra juodos spalvos, tačiau jas oksiduojant vandenilio peroksidu susidaro baltas švinas.

Seniems paveikslams restauruoti, naudojami balti švino dažai kurie pries daug metų buvo naudojami jų tapybai..

  • Chemija Savarankiškas darbas
  • Microsoft Word 60 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 13 puslapių (1987 žodžiai)
  • Monika
  • Švinas savarankiškas darbas
    10 - 8 balsai (-ų)
Švinas savarankiškas darbas. (2016 m. Gegužės 02 d.). https://www.mokslobaze.lt/svinas-savarankiskas-darbas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 19:21
×