Švinas


Švino paplitimas. Svino fizikines savybes. Švino paplitimas gamtoje. Skaidres apie svina. Svino panaudojimas. Svinas skaidres. Švino radimas gamtoje. Švino chemines savybes. Referatas apie svina. Švino savybės.

Fizikinės savybės. Paplitimas gamtoje. Cheminės savybės. Švino panaudojimas. Švinas yra labai sunkus metalas. Melsvai pilkas, minkštas, plastiškas. Šviną galima įrėžti nagu, atpjauti peiliu. Švinas ir jo junginiai yra nuodingi. Apsinuodijus sutrinka organizmo virškinimo ir nervų sistemos. Švinas nereaguoja su geležimi ir netirpsta joje. Švinas, legiruotas alavu ir stibiu, pasižymi geromis liejamosiomis savybėmis. Šiuo metu švinas yra deficitinis metalas.

Švino atomą sudaro 126 neutronai ,  82 protonai bei 126 elektronai.

Randamas šiuose mineraluose: Galenitas PbS Anglezitas PbSO4 Cenzitas PbCO3 Piromorfitas Pb5(PO4)3Cl Mimetezitas Pb5(AsO4)3Cl.

Akumuliatorių plokštėms gaminti; Šaudmenims gaminti; Lydmetaliams gaminti; Mašinų ir prietaisų detalėms gaminti; Chemijos pramonėje, kaip įvairiems agresyviems veiksniams atspari medžiaga. Juo išklojama cheminė aparatūra, elektrolizės vonios, rezervuarai; Požeminių ir povandeninių elektros kabelių apvalkams gaminti; Kaip apsauginė medžiaga, sugerianti radioaktyviuosius ir rentgeno spindulius.

  • MS PowerPoint 839 KB
  • 2016 m.
  • 6 puslapiai (187 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Andzejus
  • Švinas
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Švinas. (2011 m. Kovo 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/svinas.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 20 d. 06:30
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo