Symbian ir Nokia Asha operacinės sistemos


Symbian operacinė sistema. Nokia Asha platform operacinė sistema. Nokia Asha Telefonai. Symbian OS istorija. Nokia Asha platform OS istorija. Symbian OS Versijos ir telefonai. Nokia Asha versijos ir telefonai. Versijos funkcijos. Versijos naujos funkcijos. Symbian atnaujinimų galimybės. Nokia Asha platform atnaujinimų galimybės. Symbian OS privalumai ir Trūkumai. Privalumai. Trūkumai. Nokia Asha platform OS privalumai ir Trūkumai. Privalumai. Trūkumai. Symbian OS Interfeisas. Nokia Asha platform OS Interfeisas. Symbian OS Branduoliai. Symbian taikomųjų programų kūrimas. Programavimo kalbų palaikymas. Aptiktos ir žinomos Symbian OS saugumo spragos. Užimama rinkos vieta. Išmaniųjų telefonų OS palaikomų technologijų palyginimas. Symbian ir Nokia Asha platform OS naudojančių telefonų palyginimai. Debesų kompiuterijos ir interneto aplikacijų įtaka išmaniųjų telefonų OS. Literatūra.


Nokia Asha platform - mobili operacinė sistema skirta žemo profilio silpniems išmaniesiems telefonams, sukurta remiantis Smartphone OS, kuri buvo įgyta Nokia kompanijos. Platforma paveldi vartotojo sąsają iš Symbian, Maemo ir MeeGo. Pirmas telefonas naudojantis Nokia Asha Platform yra Nokia Asha 501.

Nokia Asha platform aplikacijos yra pagamintos naudojant JavaME arba wep apps. Operacinė sistema neturi tikrojo išmanaus telefono bruožo, kaip daugiafunkcialumas (multitasking), tačiau programos kaip radijas ir muzikos aplikacija gali veikti fone. Kol perjugiama kita aplikacija, praeita automatiškai yra sunaikinama.

Nokia Asha yra silpnesnės kartos išmanieji telefonai už nedidele kainą. Visi telefonai išleisti iki Asha 50x serijos naudoja Series 40 operacinę sistemą, dar žinomą kaip s40. Asha 501 (išleistas 2013 Gegužės mėn.), Asha 500, Asha 502,Asha 503 ir Asha 230 (paskelbta 2014 Vasario 24d.) naudoja Nokia Asha platform operacinę sistemą, kuri pastatyta ant S40 OS. Nokia Asha 230 buvo paskutinis Asha telefonas.

2004 pasirodo Symbian OS v8.0, vėliau v8.1b, kuri naudojo naują OS branduolį EKA2.

2007 pasirodo Symbian OS 9.5 (dar kitaip vadinama Symbian^3) kuri stipriai patobulėja nuo paskutinės S60 5 laidos ir pasižymi vieno palietimo meniu vartotojo sąsajoje kaip ir naujas Symbian OS branduolys su aparatūros paspartinta grafika; Tolimesni patobulinimai išėjo pirmojoje 2011 metų pusėje įskaitant atvaizduojama „qwerty“ klaviatūra, nauja naršykle ir skaidyto ekrano teksto įvestimi. Nokia pranešė kad atnaujinimai Symbian^3 sąsajai paremtai Qt konstrukcija bus pristatomi palaipsniui, kai tik jie bus paruošti; Symbian^4, ankščiau planuotas didelis išleidimas, yra atšauktas ir jam skirtos ypatybės bus įtrauktos į Symbian^3, pavadintą Symbian Anna.

Pirmas telefonas Nokia Asha 501 naudojantis Nokia Asha platform operacinę sistemą buvo išleistas 2013 Gegužės 9d.

2014 Vasario 24d. paskelbtas Paskutinis Nokia Asha 230 išmanusis telefonas.

Pristatyta 2010 metais. Pirmoji symbian atviro kodo OS (pirma buvo S^2, bet ji juk nebuvo išleista). Symbian Anna atnaujinimas išleistas 2011 metais.

Funkcijos (kas naujo palyginus su 1.0): WhatsApp, lengva nufilmuoti ir pasidalinti vaizdo yrašais, Microsoft Exchange ActiveSync, VoIP ir Fastlane yra labiau suasmenintas ir artimiau integruotas su socialiniais tinklais. Java APIs (nauja palyginis su 1.0): Share API, VoIP API.

Paskutinė versija: Asha Platform 1.4.0.6

Visus Nokia Asha telefonus, kurie naodoja Nokia Asha platform operacinę sistemą galima atnaujinti į naujausią 1.4 versiją.

Nokia Asha platform OS privalumai ir Trūkumai

Operacinė sistema naudoja paprastus piršto lietimo gestus daugumai veiksmų ir grįžimo mygtukas naudojamas uždaryti programoms ir grįžti į pagrindini meniu. Nokia Asha 502 naudojanti Nokia Asha platform 1.1 versiją taip pat kaip Windows Phone 8 OS leidžia vartotojui pakeisti piktogramų pozicijas ar ištrinti aplikacijas paprasčiausiai palaikius ilgai pirštu ant piktogramos. Viršuje panašiai kaip ant Android OS, Nokia Asha turi užduočių juosta kurioje galime greitai įjungti tokias funkcijas kaip Wi-Fi.

Aplikacijos Symbian operacinei sistemai yra daugiausiai rašomos C++, taip pat ir kitomis kalbomis:

  • Informatika Referatas
  • Microsoft Word 381 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 17 puslapių (3206 žodžiai)
  • Kolegija
  • Serious_tom
  • Symbian ir Nokia Asha operacinės sistemos
    10 - 7 balsai (-ų)
Symbian ir Nokia Asha operacinės sistemos. (2016 m. Gegužės 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/symbian-ir-nokia-asha-operacines-sistemos.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 23 d. 11:02
×