T limfocitai


T-linfocitai atpažinę baltiminius antigenus, inicijuoja imunini acaka į patekusį svetimą baltyma. B-linfocita atpažysta tirpius antigenus ir nesurištus su kokia nors kita pašaline struktūra. T-linfocitams būdinga tai, kad jie atpažysta antigeną komplekse su nuosavomis MHC lokuso molekulėmis. Tai yra kartu su taip vadinamomis autologinėmis molekulėmis ir toks atpažinimas yra vadinamas nuosavu pagrindinio audinių suderinamu lokuso MHC lokuso apribotas antigeno atpažinimas. Pagal savo funkcijas T-linfocitai skirstomi į poklasius, atliekančius imuninio acako metu skirtingas funkcijas, Th(T-linfocita pagalbininkai), Ts(T-linfocitai supresoriai), Tc(T-linfocitai citatoksiniai) ir kiti T-linfocitai žymimi bendra raide T kurie dalyvauja yvairiuose hiper jautrumo reakcijose.

Skirtingi T-linfocitai ekspresuoja skirtingas paviršines molekules, būtent Th ekspresuoja savo paviršiuje CD4 molekules, kurios ir yra šių linfocitų molekulinis žymuo ir todėl Th dar yra vadinami CD4+ T-linfocitai. Tuo tarpu Tc ekspresuoja savo paviršiuje kitą žyminį – CD8 molekules ir todėl Tc dar yra vadinami CD8+ T-linfocitai. Be šių paminėtų žymenų T-linfocitai savo membranuose ekspresuoja ir kitas CD molekuse ar jų kompleksus. Paminėtų molekulių pagrindu T-linfocitų receptoriai TCR atpažysta svetimus antigenus sujungtus su skirtingomis CD molekulėmis. CD4 T-linfocitai atpažysta antigeną tik komplekse su nuosavomis MHC lokuso antros klasės molekulėmis. Tuo tarpu CD8+ T-linfocita TCR receptoriai atpažysta svetimą antigeną tik komplekse su MHC lokuso pirmos klasės molekulėmis. CD4 linfocitai atpažysta žymiai siauresnį ratą svetimų antigenų, nei CD8 T-linfocitai. Th yra dar skirstomi į 2 pogrupius Th1 ir Th2 šios dvi Th grupės neturi kiekvienai grupei būdingų žymenų, tačiau šios dvi grupės ekspresuoja skirtingus citokinus ir dėka to daro skirtingą įtaką ląsteliniam ir humoraliniam imuniniam acakui. Citakinai tai žiamo molekulinio svorio molekulės kurias išskiria T-linfocitai ir kai kurios kitos ląstelės dalyvaujančios imuniniam acake ir citakinai yra itin svarbios molekulės reguliuojančios ir ląstelinį ir humoralinį imuninį acaką. Visas paminėtas molekulės, kurios ekspresuoja T-linfocitai jie išskiria brendimo proceso metu. Ir tik subrendusios sugeba atlikti pilnavertį imuninį acaką tai yra surišti svetimus antigenus. Subrendusių T-linfocitų aktyvinimas prasideda kai jų receptoriai TCR prisijungia prie specifinio komplekso susidedančio iš pagrindinio audinių suderinamumo lokuso MHC lokuso pirmos arba antros kl.

  • Microsoft Word 18 KB
  • 2016 m.
  • 4 puslapiai (1377 žodžiai)
  • Viktorija
  • T limfocitai
    10 - 2 balsai (-ų)
T limfocitai. (2014 m. Liepos 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/t-limfocitai.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 24 d. 10:02
×