Charles’o L. T. Pichel’io knyga „Žemaitija”


Knyga žemaitija. Zemaitija knyga. Charles l. t. pichel. Knyga zemaiciai. Knyga apie zemaitija. Charles pichel. Knygos apie zemaitija. Knyga+zemaitija. Charles’o l. t. pichel žemaitija. Pichel knyga.

Charles’o L. T. Pichel’io knyga „Žemaitija” yra tarytum koncentruotas istorijos vadovėlis, pasakojantis žemaičių tautos ir apskritai rytų Europos kelią laiku nuo seniausiųjų laikų iki mūsų dienų. Daugelis idėjų, iškeltų šiame veikale, skamba kiek fantastiškai ir neįtikinamai, į keletą dalykų, kuriais lietuvis didžiuojasi, parodomas priešingas požiūris.

Charles’o l. T. Pichel’io knyga žemaitija yra tarytum koncentruotas istorijos vadovėlis, pasakojantis žemaičių tautos ir apskritai rytų europos kelią laiku nuo seniausiųjų laikų iki mūsų dienų. Tačiau, rodos, autorius fantastas tiki tuo, ką pats rašo, – tai galima suprasti ir iš įvado, epitafijos, netgi knygos gale esančios paties autoriaus rašytos kūrinio santraukos. Lyg šiandieninės laikraščių antraštės skamba autoriaus žodžiai: atskleista nutrūkusi grandis europos istorijoje. Pirmoji ataskaita apie tai, kas vyko tamsiaisiais amžiais . [] ši istorijos spraga sąmoningai ir klastingai padaryta, norint suklaidinti europos ir amerikos mokyklas ir joms pakenkti

Pats šios knygos autorius žydas charles l. T. Pichel berods neturėjo jokių giminystės ryšių su žemaičiais, tad jo pasišventimas tyrinėti niekam nežinomą ir neaišku ar išvis egzistavusią kultūrą, yra kiek keistokas. Kaip teigiama, knygos skyriuje apie autorių (daugiau žinių apie jį kitur, deja, surasti nepavyko) ch. L. T. Pichel 50 metų vykdė geneologijos tyrimus. Rašydamas kiek populistinius ir, neaišku, ar tiesą atspindinčius darbus, jis išsikovojo nemažą populiarumą – 1960 m. Vasario 24 d. Jam buvo įteiktas apdovanojimas už nuopelnus prancūzijos atgimimui , kiek anksčiau jis gavo prancūzijos respublikos didįjį karinį visuotinį gėrio tarptautinį apdovanojimą. Ch. L. T. Daugiau kaip 50 metų dirbo jeruzalės šv. Jono ordino didžiuoju kancleriu (rektoriumi).

Knygą sudaro keliolika skyrių, atspindinčių žemaitijos padėtį skirtinguose istoriniuose laikotarpiuose. Bene pusė knygos yra kitų autorių citatos. Pats bibliografijos sąrašas (115 pavardžių ir veikalų) taip pat atrodo gana įspūdingai. Tai, mano nuomone, yra labai svarbus dalykas – nes skaitant ir matant prieš akis vis naują cituojamą pavardę, nejučiomis pradedi tikėti tuo, kas rašoma šitoje knygoje. Tai labai įtikina.

Pagrindinė knygoje vystoma tema yra žemaitijos nepriklausomybės siekiai, autorius bando įrodyti, kad ji yra atskira tauta, turinti turėti savo atskirą valstybę.

  • Microsoft Word 6 KB
  • 2010 m.
  • 3 puslapiai (823 žodžiai)
  • Mokykla
  • Rolandas
  • Charles’o L. T. Pichel’io knyga „Žemaitija”
    10 - 1 balsai (-ų)
Charles’o L. T. Pichel’io knyga „Žemaitija”. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/t-pichel-zemaitija.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 02 d. 06:01
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo