T3 ir T4 hormonų poveikis žmogaus organizmui


T3 ir T4 hormonų poveikis žmogaus organizmui. Skydliaukės hormonų T3 ir T4 struktūra ir apykaita. T3 ir T4 tiroksino hormonų biologinis vaidmuo. T3 ir T4 funkcijos. Skydliaukės sutrikimų diagnozavimas. T3 ir T4 hormonų sukeltos ligos ir jų gydymas. Labiausiai hormonų veikiami organai. Hiperfunkcija ( hipertiroidizmas ) - gaminama per daug jodtironinų T3 ir T4 hormonų. Hipofunkcija ( hipotiroidizmas ) - sumažėjusi jodtironinų gamyba ir sekrecija. Skydliaukės funkciją gali sutrikdyti. Žmogaus gyvenimas , kurio skydliaukė yra pašalinta.


Aptarti T3 ir T4(tiroksino) hormonų trūkumo ir pertekliaus sukeliamas ligas ir jų gydymą

Struktūra. Tetrajodtironinas (T4) ir trijodtironinas (T3). Susidaro iš AR tirozino.

I- koncentravimas (aktyvus procesas, reikalauja ATP energijos, f.- Na/K ATP-azė)

I- oksidacija (jodido jonai ( „aktyvusis jodas“ f.- tiroperoksidazė, kof.-hemas, e- akceptorius H2O)

Tirozino jodinimas (oksiduotas jodidas + tiroglobulino tirozino liekanos (jodtirozinas; f.-jodinazė)

Jodtirozinų kondensacija (DIT+DIT -> T4; MIT+DIT -> T3; f.- tiroperoksidazė)

Sintezę reguliuoja: pagumburio tiroliberinas (TL)/ somatostatinas per fosfolipazės C sistemą( hipofizės tirotropinas (TTH) per adenilatciklazės sistemą ( skydliaukės T4 ir T3 sekrecija.

Palaiko bendrą baltymų sintezę ir teigiamą azoto pusiausvyrą. Pirmiausiai intensyvėja sintezė fermentų, katalizuojančių oksidacijos reakcijas, todėl greitėja pagrindinė medžiagų apykaita ląstelėse.

Yra lipofiliniai, todėl lengvai praeina pro ląstelių plazminę membraną ir branduolio membraną, branduolyje susijungia su savo specifiniais receptoriais ir veikia genų raišką, slopina/aktyvina baltymų sintezę.

Skydliaukės, kuris yra ne priekinės pabaiga "kaklas žemiau struktūra žinomas kaip" Adomo obuolys yra gyvybiškai svarbi kūno dalis. Jis yra atsakingas už gamybą ir sekreciją hormonų T3 ir T4 (tiroksino).

Vienas iš jų yra į kaklo patinimas - struma. Esant strumai individualiai trūksta tiroksino ar jo kūno. Nepakankama gamyba tiroksino gali būti susijusi su jodo stoka organizme. Jodas yra vienas iš pagrindinių iniciatorių tiroksino gamybos procesui. Dauguma skydliaukės ligų gydomos jodo produktais.

  • Chemija Savarankiškas darbas
  • Microsoft Word 421 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 10 puslapių (1044 žodžiai)
  • Kolegija
  • Veronika
  • T3 ir T4 hormonų poveikis žmogaus organizmui
    10 - 3 balsai (-ų)
T3 ir T4 hormonų poveikis žmogaus organizmui. (2016 m. Gruodžio 11 d.). https://www.mokslobaze.lt/t3-ir-t4-hormonu-poveikis-zmogaus-organizmui.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 18 d. 08:14
×