Tabako gaminių suvartojimas statistinis tyrimas


Įvadas. Tabako vartojimas ir padariniai teorinė esmė. Tabako gaminių vartojimas. Tabako gaminių suvartojimo pokyčiai lietuvoje. Tabako gaminių suvartojimo lietuvoje vidutiniai dinamikos eilučių kitimo rodikliai. Išvados. Literatūra ir šaltiniai.

Autorius Petras Klusas (1998) teigia, kad tabakas pasklido po pasaulį iš Pietų Amerikos. Lietuvoje tabakas pradėtas auginti XVI a. pabaigoje. Iš pradžių paplito pypkės, o nuo XIX a. pabaigos gaminamos cigaretės. Indėnai mums dovanojo tabaką, bulves, pomidorus, o mes jiems atsidėkojome alkoholiu ir sifiliu, kurie juos pražudė. Tabako dūmuose yra per 3900 cheminių junginių. 158 iš jų yra biologiškai aktyvūs, o 40 jų – karcinogenai – vėžį sukeliančios medžiagos.

Profesorius Čeirisas Rusonas pasakė: ,,Cigaretės yra daug pavojingesnės gyvybei nei šaunamieji ginklai, narkotikai, savižudybės, AIDS ir automobilių avarijos kartu paėmus“. Mes klausiame, kodėl? Rūkymas yra lėta savižudybė. Jei žmogus, surūkęs cigaretę, tuoj pat numirtų, tai niekas nerūkytų. Kai jis miršta po keliolikos ar keliasdešimt metų, tada norima surasti priežastį kitur: kaltas Černobilis, užterštas oras ir maistas, jautrūs nervai ir gyvenimo tempas.

Siekiant išiaiškinti kokia tabako gaminių suvartojimo situacija yra Lietuvoje, buvo atlikta bendra tabako gaminių suvartojimo pokyčių analizė. Lyginant analizuojamo laikotarpio pradžią ir pabaigą, stebimas visoje Lietuvoje tabako gaminių suvartojimą (žr. 1 lentelę).

Apskaičiavus tabako gaminių tenkančių vienam Lietuvos gyventojui suvartojimo pokyčius matyti,kad 2007-2011 m. laikotarpiu tabako gaminių mažėjo. 2008 m. sumažėjo 30 cigarečių vienam Lietuvos gyventojui arba 97,6 proc. Per paskutiniuosius penkerius metus cigarečių vartojimas daugiausiais sumažėjo 2010 m. – 496 cigaretės arba 60 proc., taip pat ir 2009 m. – 425 cigaretės arba 67,1 proc., bei 2011 m. – 391 cigaretės arba 68,2 proc.

  • Microsoft Word 33 KB
  • 2016 m.
  • 10 puslapių (1335 žodžiai)
  • Universitetas
  • Aiste
  • Tabako gaminių suvartojimas statistinis tyrimas
    10 - 4 balsai (-ų)
Tabako gaminių suvartojimas statistinis tyrimas. (2013 m. Gruodžio 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/tabako-gaminiu-suvartojimas-statistinis-tyrimas.html Peržiūrėta 2018 m. Liepos 18 d. 15:53
×