Tabako kontrabandos problema ir sprendimai


Paveikslų sąrašas. Įvadas. Tabako problema. Tabako kontrabandą skatinantys veiksniai. Statistika. Kontrabandinės cigaretės. Dabartinė padėtis. Teisinis reglamentavimas. Sprendimų priėmimas. Išvados. Literatūros šaltinių sąrašas.


Pagal naujus KPMG tyrimus, nelegalių cigarečių vartojimas Lietuvoje yra antras didžiausių Europos Sąjungoje. Tabako kontrabanda Lietuvoje sudaro 27,5 proc. rinkos.

• 30% seniūnų ir 50% gyventojų įsitikinę, kad nelegali prekyba didina nusikalstamumą

Kontrabandinių cigarečių mastas išaugo iki 65,5 mlrd. Cigarečių. Tokia suma prilygsta legalioms rinkoms Prancūzijoje ir Portugalijoje.

Apskaičiuota, kad išvengus nelegalios tabako kontrabandos, nuo 2010 metų vyriausybės surinktų papildomai 34,3 mlrd. Eurų mokesčių.

Pagal 2017 metų tyrimus, padėtis smarkiai pasikeitė. Lietuva yra tarp Latvijos ir Estijos, kurioje perkama mažiausiai tabako gaminių, o jų vartojimas siejasi su vaikų skaičiumi šeimoje. Tai atskleidžia bendrovės BALTMI visose trijose Baltijos valstybėse jau metus vykdoma nuolatinė namų ūkio stebėsena, analizuojant pirkėjų elgseną vartojimui. Remiantis tyrimu- pirmauja Estija, kurioje tabako produktų perkamumas namų ūkyje siekia 27 proc. Latvijoje siekia 26 procentus, o Lietuvoje 23 procentai tabako gaminių sudaro namų ūkio išlaidų krepšelį.

Kadangi didžiąją dalį cigarečių kainos sudaro į valstybės biudžetą mokami akcizo ir kiti mokesčiai, nelegalaus cigarečių verslo mastas yra labai įspūdingas. Pelningai operacijai užtenka tik vienam iš penkių jūrinių konteinerių prasprūsti pro muitine. Prie kontrabandos problemos prisideda ir didžiuliai skirtumai tarp akcizų mokesčių Europos Sąjungoje ir Baltarusijoje bei Rusijoje.

  • Microsoft Word 372 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 16 puslapių (2497 žodžiai)
  • Universitetas
  • Laurencija
  • Tabako kontrabandos problema ir sprendimai
    10 - 2 balsai (-ų)
Tabako kontrabandos problema ir sprendimai . (2018 m. Sausio 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/tabako-kontrabandos-problema-ir-sprendimai.html Peržiūrėta 2018 m. Liepos 18 d. 00:14
×