Tabako kontrolės pagrindų konvencija


Biologijos skaidrės. Tabako kontrolės pagrindų konvencija. Tabako kontrolės pagrindų konvencija priimta 2003 m. Konvencijos tikslas. Siekdamos tkpk tikslų šalys turėtų vadovautis šiais principais. Kiekviena TKPK ratifikavusi šalis įsipareigoja (pagal savo galimybes). Kiekviena TKPK ratifikavusi šalis.


PSO priklauso 192 šalys, daugiau nei 150 šalių pritarė tokio dokumento rengimui. Iš viso TKPK pasirašė 168 šalys LR Sveikatos apsaugos ministras pasirašė TKPK 2003m.rugsėjo 22d. LR ratifikavo TKPK 2004. rugsėjo 28d. Už ją balsavo 64 LR Seimo nariai TKPK įsigalios po 90 dienų, kai ją ratifikuos 40 šalių. Šiuo metu ji jau ratifikuota 33 šalyse.

Steigti arba stiprinti ir finansuoti nacionalinį koordinavimo mechanizmą arba pagrindinius tabako kontrolės centrus; patvirtinti bei įgyvendinti reikiamas įstatymines, vykdomąsias, administracines ir (arba) kitokias priemones bei prireikus bendradarbiauti su kitomis šalimis. nustatyti ir įgyvendinti savo sveikatos politikos kryptis, susijusias su tabako kontrole.

Bendradarbiauti su kitomis šalimis formuluojant siūlymus dėl šios konvencijos ir jos protokolų įgyvendinimo priemonių, procedūrų bei rekomendacijų. bendradarbiauti su kompetentingomis tarptautinėmis ir regioninėmis tarpvyriausybinėmis organizacijomis bei kitomis institucijomis. pagal savo išteklius ir galimybes, taikant dvišalius ir daugiašalius finansavimo mechanizmus, bendradarbiauti ieškant finansinių išteklių šiai konvencijai veiksmingai įgyvendinti.

Per 3 metus nuo šios konvencijos įsigaliojimo, patvirtina ir įgyvendina priemones, užtikrinančias, kad ant tabako gaminių pakuočių ir etikečių nebūtų neteisingos, klaidinančios ar apgaulingos apie tabako gaminio charakteristikas informacijos, kuri sukuria įspūdį, jog tam tikras gaminys yra mažiau kenksmingas. ant kiekvieno tabako gaminio pakelio bei etiketės būtų kompetentingos nacionalinės institucijos patvirtinti, periodiškai keičiami įspėjimai, apibūdinantys kenksmingą tabako vartojimo poveikį.

  • Biologija Skaidrės
  • 2015 m.
  • Paulina
  • 20 puslapių (992 žodžiai)
  • Biologijos skaidrės
  • MS PowerPoint 17 KB
  • Tabako kontrolės pagrindų konvencija
    10 - 9 balsai (-ų)
Tabako kontrolės pagrindų konvencija. (2015 m. Kovo 07 d.). http://www.mokslobaze.lt/tabako-kontroles-pagrindu-konvencija.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 05:51