Taikomais tyrimas Cementas


Įvadas. Literatūros apžvalga. Daugiakriterinė analizė Lyginamieji objektai. Kriterijų apibūdinimai. Praktinė dalis Skaičiavimai. 9. Išvados. Literatūros sąrašas.


Tyrimo aktualumas: šio tyrimo atlikimas gali duoti praktinę naudą, tai yra gali būti panaudotas praktiškai, jei yra tam poreikis. Tyrimas yra aktualus tiem, kurie norės pasirinkti netik pigų, bet ir patikima, ilgaamžį tvirtą cementą – su optimaliausiu pasirinkimu tarp cemento rušių.

Cementas yra viena iš svarbiausių medžiagų statant statinį ar pastatą. Dažniausiai statybose naudojamas portlandcementas, nes tai geriausiai prisitaikanti medžiaga, mūsų besikeičiančiame klimate.

Problema: pirkėjui perkančiam cementą svarbu, kad jis būtų nebrangūs ir kokybiškas, bet nutinka, jog patiriamas nuostolis, neapskaičiuojant kiek reikės cemento, nesigilinant į prekės kokybę, stingimo laiką, sąlygas, bei kuris cementas gali būti optimaliausias.

Tyrimo autorius šiame darbe analizuoja cementą, jo ilgaamžiškumą, įvairiškumą, reikšmingumą bei kokybę. Cemento pasirinkimas šiais laikais labai didelis, jų yra begalo daug rūšių, tokių kaip: portlandcementas, pucolaninis portlandcementas, šlakinis portlandcementas, aliuminatinis cementas, plėtrusis cementas, dėl to pirkėjams labai sunku išsirinkti tinkamiausią bei patikimiausią cemento rūšį.

Tyrimas atliekamas daugiakriterinės analizės būdu, tai yra visos (šiuo atveju penkios) cemento rušys yra lyginamos tarpusavyje. Šį metodą patogu taikyti, nes kiekvienos alternatyvos naudingumas išreiškiamas kiekybine forma. Kai kurias tyriamų objektų savybes galima tiesiogiai išreikšti fiziniais dydžiais (kaina (Eur), garantinis laikas (metai), sukietėjimo laikas (h).

Tyrimo metu pasirinkti šeši tyrėjo nuomone svarbiausi kriterijai:

Pasirinkti būtent šie kriterijai, nes būtent į juos atkreipiama daugiausiai dėmesio pirkėjui renkantis cementą ir pasirinktas būtent šis metodas, nes juo geriausiai galima palyginti objektus tarpusavyje ir nustatyti, kuris iš jų yra efektyviausias.

  • Statyba Tyrimas
  • Microsoft Word 292 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 13 puslapių (1403 žodžiai)
  • Kolegija
  • Deividas
  • Taikomais tyrimas Cementas
    10 - 10 balsai (-ų)
Taikomais tyrimas Cementas. (2016 m. Kovo 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/taikomais-tyrimas-cementas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 07:43
×