Taikomeji tyrimai Visotinės padėties nustatymo palydovinės sistemos (GPS/GNSS)


Įvadas. GPS / GNSS techninės charakteristikos. Daugakriterinė analizė. GPS/GNSS techniniai duomenys. GNSS Javad Triumph –1. GNSS Spectra Precision PorMark 800. GNSS Spectra Precision Epoch 50. Gnss topcon hiper sr. Romark 120 gps/gnss. Gnss įmtuvas trimble geo7x. Praktinė dalis. Išvados. Literatūros sąrašas.


Laikui einant tobulėja ir technika, kurios pagalba gaeodeziniai darbai yra spartesni ir tikslesni. Tai aktualu ir žemėtvarkos bei kadastro darbų sričiai. Šio meu yra ypač suintensyvėję žemės reformos kadastrinių matavimų darbai. Visi šie darbai yra susiję su geodeziniais matavimais, kurie vykdomi tam tikru tiklumu, t.y. nustatomi linijų ilgiai, žemės sklypų ribų posūkio koordinates valstybinėje koordinačių sistemoje. Kad palengvinti matavimų darbus, geodezininkai naudoja patobulintas matavimo priemones. Dabartiniu metu matavimai atlieškami „Globalinės padėties sistemomis (GPS) prietaisais bei elektroninių tacheometrų pagalba naudojant planimetrinius ėjimus, linijines kampines sankirtas, mikrotrenguliacija ir kitus matavimo budus. GPS prietaisais aliekant geodezinius matavimus, įgyja vis daugiau reikšmės. Jie yra plačiai nauduojami matuojant žemę, matodami sausuma ir vandienis. GPS prietaisais matavimai atliekami greitai ir su dideliu tikslumu.“ [1]

Tyrimo aktualumas – vartotojai noriedami įsigyti prietaisą susiduria su tokiom problemom kaip ekonominei prietaisai brangiai kainuoja. Atsižvelgiant kad technologijos vystosi vis greičiau ir priekių gausa bei išsirinkimas didėją dėl to atrasti geriausi įrenginio variantą yra sunku, kuris tiktu pagal kaina ir pagal techninės charakteristika.

GPS/GNSS imtuvai yra nauduojami geodezijoje tikslai padečiai (koordinatės) nustatiti, todėl toks prietaisas turi būti nuolat tobulinimas, kad suteiktu vartotojui kuo tikslesnius duomenis nustatant koordinatės, palengvintų darbus. Bet ar visų šių gaminių kokybė bei matavimo tikslumas atitinka kainai.

Tyrimo objektas: Visotinės padėties nustatymo palydovinės sistemos (GPS/GNSS)

Tikslas ir uždaviniai: Nustatyti geriausia GPS/GNSS imtuva daugiakriterinės analizės būdu.

Darba sudaris įvadas, techninės charakteristikos, techniniai duomenys, praktinė dalis, išvados, literaturos sarašas, darba sudaro 16 puslapių.

  • Geodezija Kursinis darbas
  • Microsoft Word 174 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 15 puslapių (1560 žodžiai)
  • Kolegija
  • Jaroslav
  • Taikomeji tyrimai Visotinės padėties nustatymo palydovinės sistemos (GPS/GNSS)
    10 - 9 balsai (-ų)
Taikomeji tyrimai Visotinės padėties nustatymo palydovinės sistemos (GPS/GNSS). (2016 m. Gegužės 30 d.). https://www.mokslobaze.lt/taikomeji-tyrimai-visotines-padeties-nustatymo-palydovines-sistemos-gpsgnss.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 08:55
×