Taikomieji tyrimai buhalterinės programos įtaka darbo našumui


Įvadas. Uab „Gelsauga“ veikla. Buhalterinės apskaitos esmė. Kompiuterizuota apskaita Uab „Gelsauga“. Duomenų saugumas ir kontrolė. Buhalterinės apskaitos pasirinkimo kriterijai. Empirinių tyrimų metodas. Apklausa. Duomenų analizė. Išvados ir siūlymai. Literatūra.


Tyrimo aktualumas. Nuo 2008 m. Lietuvoje buhalterinės programos užima svarbią vietą įmonėje. Žiūrint į tai, kad kiekvienas vadovas suinteresuotas, kad jo įmonė veiktų kuo geriau, ieško sprendimų, kaip supaprastinti darbuotojų darbą, bet tuo pat metu padidinti įmonės darbo spartą. Kiekvienais metais vis daugiau yra įsigyjama buhalterinių programų, o jų yra pakankamai daug pvz. Finvalda, Rivilė, Jugma, Globis, Stekas ir tt., pasiūla yra didelė. Sprendžiant iš statistinių duomenų, kai tik buhalterinės programos įėjo į rinką, jų perkamumas buvo vos 29% per metus. Tačiau palyginus su 2014 m. Buhalterinę programą turėjo 90% įmonių. Tai reiškia, kad tokios programos turi didelę vertę darbovietėje. Tik maža dalis įmonių greičiausiai dėl mažo pelno ar mažo judėjimo įmonėje negali įsigyti arba tiesiog gali apsieiti, nes turi mažą apskaitą. Įvertinus, kad buhalterinėmis programomis naudojasi vis daugiau darbuotojų, tai rodo, kad nauda UAB „Gelsauga“ pasiteisino, ir turi tendenciją kiekvienais metais didėti, tačiau tai taipogi priklauso nuo šių buhalterinių programų specialistų priežiūros bei pateikimo.

Minėtos priežastys lėmė mūsų tiriamojo darbo temos pasirinkimą.

Tyrimo objektas. Mūsų analizuojamas objektas yra buhalterinė programa, tiesiogiai susijusi su aktyvios įmonės veikla.

Tyrimo tikslas. Įvertinti buhalterinės programos pritaikymo vartotojams teorinius aspektus. Būtina išanalizuoti buhalterinės programos naudą bei jos poveikį vartotojams.

Buhalterine apskaita vadinama tam tikra apskaitos registrų naudojimo sistema, nuo kuriuos priklauso apskaitos įrašų nuoseklumas ir būdai. Ūkinių operacijų apskaitai organizuoti labai svarbu žinoti įvairias jos formas. Per žmonijos vystymosi istoriją buhalterinės apskaitos formos tobulėjo ir keitėsi. Anksčiau dalis Lietuvos įmonių apskaitą tvarkė rankomis, dažniausiai naudodami žurnalinę orderinę formą. (G. Adomaitienė, A. Adomaitytė, J. D. Stasiūnienė, 2005. Kaunas)

Vis daugiau ir daugiau įmonių naudoja kompiuterinės apskaitos programas darbo efektyvumui pagerinti. Kiekviena įmonė renkasi pagal kainą ir kokybę, kuri kompiuterinė programa yra tinkamiausia arba įperkamiausia tai įmonei. Kiekvienas buhalteris patvirtintų, kad kompiuterinė programa kiekvienoje didesnėje įmonė yra ne tik reikalinga, bet ir būtina. Kadangi taip daug efektyviau ir sklandžiau yra tvarkoma įmonės buhalterija. Lengviau pateikiami dokumentai, nereikia apsikrauti segtuvais, visą norimą informaciją galima rasti keliais klavišų paspaudimais. Įmonėje UAB „Gelsauga“ plečiant veiklų ratą prieš keletą metš pasitelkta kompiuterinė programa Rivilė. Kuri gerokai palengvino taip sunkų buhaltetių darbą.

Turi būti patogu naudoti, tai pasiekiama apskaitos automatizavimu.

Vartotojų darbo našumo ir darbo efektyvumo didėjimas;

Programos saugumo laipsnis. Labai gerai, kai sistemoje yra priemonių, tikrinančių visus įvykius, t.y. registruoti, kas ir kada įvykdė kiekvieną operaciją;

3) apklausos dažniausiai atliekamos standartizuotomis metodikomis;

UAB „Gelsauga“ veikia puikiai, tačiau padarę eksperimentą, norėjome ištirti, kaip pasikeitė darbuotojų požiūris įdiegiant naują buhalterinę apskaitos programą. Kadangi įmonėje viskas nusistovėję savo vietose, visi gerai dirba, darbuotojai nėra linkę priimti naujovių, nes tai sukelia stresą. Tačiau gerai tam pasiruošę vadovai, supranta, kad reikia padrąsinti ir padėti, nes tik judant pirmyn galima pasiekti geresnių rezultatų. Svarbiausia neišgąsdinti darbuotojų, o turėti paaiškinimą dėl ko vyksta pokyčiai įmonėje. Kai įmonėje vyksta pokyčiai svarbu stebėti jų elgesį. Taigi, galima spręsti, kad visi darbuotojai naujoves priėmė teigiamai, nes labai domėjosi nauja programa, stengėsi įsisavinti naują informaciją, o tai reiškia, kad tai stipri komanda, kuri nori siekti aukštų darbo rezultatų, o tai džiugina vadovus. Nes kiekvienam įmonės vadovui svarbu, kaip pokyčius priima darbuotojai.

  • Microsoft Word 80 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 15 puslapių (3200 žodžiai)
  • Kolegija
  • Xxxx
  • Taikomieji tyrimai buhalterinės programos įtaka darbo našumui
    10 - 2 balsai (-ų)
Taikomieji tyrimai buhalterinės programos įtaka darbo našumui. (2016 m. Vasario 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/taikomieji-tyrimai-buhalterines-programos-itaka-darbo-nasumui.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 25 d. 02:03
×