Taikomoji elektronika laboratoriniai darbai


Laboratorinis darbas nr. matavimai elektroninėse grandinėse. Darbo tikslas. Elektroninis voltmetras. Iš tinklo. Įtampų matavimas. Kategoriškai draudžiama. Elektroniniais matavimo prietaisais įtampas tiesiogiai galima išmatuoti tik žemės atžvilgiu. Reikia įsidėmėti. Srovių matavimas. Laiko intervalai ir dažnis. UŽDUOTIS Teorinis pasiruošimas darbui. Eksperimentinis tyrimas. Laboratorinis darbas Nr. DIODAI. Bendrosios žinios. Lygintuviniai diodai. Šviesos diodai. Darbo maketas ir darbo schema. UŽDUOTIS Teorinis pasirengimas darbui. Mata vimo Nr. Matavimo sąlygos.


Oscilografo darbo režimas, kai skleistinės periodas yra kartotinis stebimo signalo periodui , vadinamas periodiniu. Tačiau dirbant periodiniu režimu dėl skleistinės įtampos ir matuojamo signalo periodų nestabilumo sunku pasiekti stabilų proceso vaizdą ekrane. Žymiai stabilesnis yra oscilografo laukimo darbo režimas. Šiuo atveju skleistinės įtampa taip pat yra pjūklinė, tačiau pasibaigus vienam jos periodui ir spinduliui grįžus atgal į kairįjį ekrano kraštą, įtampa pradeda augti ne iš karto, o tik atėjus sichronizacijos impulsui. Sinchronizacijos impulsai būna susieti su stebimo signalo periodu ir formuojami iš stebimo signalo (vidinė sinchronizacija), gaunami iš pašalinio sichronizuoto su stebimu signalu šaltinio (išorė sinchronizacija) arba formuojami iš maitinimo įtampos tinklo (kai stebimi procesai sinchroniškai susieti su tinklu t.y.sinchronizacija iš tinklo).

Sinchronizacijos rūšis bei oscilografo dabo režimas keičiami derinant atitinkamas rankenėles. Optimalus spindulio storis ir švytėjimo ryškumas pasiekiamas rankenėlemis ,,RYŠKUMAS‘‘ ir ,,FOKUSAS‘‘.

Ruošiant oscilografą darbui jį reikia įjungia įjungti kelias minutes prieš pradedant matavimus, kad spėtų įšilti stiprintuvai. Norint išmatuoti signalų amplitudes, dažnius ar impulsų trukmes, reikia žinoti oscilografo ekrano vertikalios (įtampos) ir horizontalios (laikais) ašių mastelius

  • Elektronika Laboratorinis darbas
  • Microsoft Word 441 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 18 puslapių (3530 žodžiai)
  • Antanas
  • Taikomoji elektronika laboratoriniai darbai
    10 - 3 balsai (-ų)
Taikomoji elektronika laboratoriniai darbai. (2016 m. Gegužės 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/taikomoji-elektronika-laboratoriniai-darbai.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 20 d. 00:14
×