Taikomoji Elektrotechnika špera KTU


Elektrotechnikos Špera. Transformatoriaus paskirtis , veikimo principas ir sandara. Transformatoriaus tuščios veikos ir trumpojo jungimo bandymai. Trumpojo jungimo bandymas. Apkrauto transformatoriaus darbas. Transformatoriaus paso duomenys , išorinė charakteristika ir naudingumo koeficientas. Nuolatinės srovės variklio paskirtis , sandara ir veikimo principas. Nuolatinės srovės variklių paleidimas ir reversavimas. Samprata apie nuolatinės srovės variklių greičio reguliavimą. Lygiagretaus žadinimo variklis. Nuoseklaus žadinimo variklis. Trifazis sukamas magnetinis laukas. Asinchroninio variklio veikimo principas ir sandara , teigiamybės. Samprata apie asinchroninių variklių greičio reguliavimą ir reversavimą Reversavimas. Asinhroninio variklio su faziniu rotoriu mechaninė charakteristika ir paleidimas. Vienfaziai aisnchroniniai varikliai. Sinchroninės mašinos sandara. Sinchroninio generatoriaus veikimo generatoriaus principas. Sinchroninio variklio veikimo principas. Variklių ir darbo mašinų mechaninės charakteristikos. Variklių išilimas ir darbo rėžimai. Variklio darbo režimai. Elektromagnetiniai valdymo įtaisai. Asinchroninių variklių paleidimo įtaisai. Elektromagnetinė spinduliuotė. Šviesiniai dydžiai ir jų matavimo vienetai. Šviesos šaltiniai Vertinimo kriterijai. Kaitinamosios lempos KL. Liumeniscencinė lempa LL. Didžiaslėgės gyvsidabrio , metalų halogenų , natrio lempos Didžiaslėgės gyvsidabrio lempos. Didžiaslėgės metalų halogenų lempos. Didžiaslėgės Natrio lempos. Šviesos diodai. Elektros tinklai. Pramonės įmonių elektros tinklai. Laidų skerspjūvio parinkimas. Apsauga nuo elektros.


Transformatoriaus ribinių režimų bandymai ir atstojamosios schemos. Greta svarbiausiųjų vardinių transformatoriaus parametrų-galios, pirminių ir antrinių įtampų bei srovių-jo pase įrašomi laboratorijoje atliktų tuščiosios eigos ir trumpojo jungimo bandymų razultatai.Iš jų sprendžiame: kokie yra transformatoriaus magnetiniai ir elektriniai nuostoliai, kaip kinta jo antrinė įtampa,kokios yra jo apvijų varžos ir kt. Tuščiosios eigos bandymas. Jis atliekamas prijungus transformatoriaus pirminę apviją prie vardinės įtampos U1N, o antrinės apvijos grandinę paliekant atvirą. Tuščiosios eigos metu U1=U1N, I0 yra silpna, lyginant su I1N verte, I2=0, U20=E2. Santykinė tuščiosios eigos srovė išreiškiama proc. Pirminės vardinės srovės atžvilgiu: I0*=(I0/I1N)*100. Tuščiosios eigos srovė tiesiog proporcinga transformatoriaus magnetolaidžio magnetinei varžai. Kuo geresmės magnetinės magnetolaidžio savybės ir kuo mažesni oro tarpai jo lakštų sandūrose, tuo silpnesnė transformatoriaus tuščiosios eigos srovė.

Tuščiosios eigo aktyvioji galia P0. Kadangi antrinė grandinė atjungta, transformatorius neperduoda energijos imtuvui: S2=0, P2=0, todėl galia P0 yra jo nuostolių galia. Transf. Magnetinių ir elektrinių nuostolių galia: Pd=Pdm+Pde. Kadangi tuščiosios eigos metu U1=U1N, magnetinis srautas bei indukcija yra vardiniai, ir magnetinių nuostolių galia taip pat vardinė. Transformatoriaus aktyvioji galia, kurią tuščiosios eigos bandymo metu rodo vatmetras, yra beveik lygi transformatoriaus magnetinių nuostolių vardinei galiai: P0PdmN. Iš tuščiosios eigos bandymo rezultatų galima apsk. transformatoriaus tuščiosios eigos atstojamasias varžas. Tuščiosios eigos metu išmatavus transformatoriaus įtampas, galima nustatyti transformacijos koeficientą.

Trumpojo jungimo bandymas. Jis atliekamas sujungiant antrinę transformatoriaus apviją trumpai. Pirminė apvija prijungiama prie tokios sumažintos įtampos, kad apvijomis tekėtų vardinės srovės. Trumpojo jungimo bandymo metu: U1=Uk ir yra nedidelė, lyginant su vardine U1N; I1=I1N; I2=I2N; U2=0. Santykinė trumpojo jungimo įtampa Uk* paprastai išraiškiama procentais pirminės vardinės įtampos atžvilgiu.

 • Elektrotechnika Šperos
 • 2016 m.
 • Lietuvių
 • Vaidas
 • 3 puslapiai (6310 žodžių)
 • Universitetas
 • Elektrotechnikos šperos
 • Microsoft Word 3042 KB
 • Taikomoji Elektrotechnika špera KTU
  10 - 8 balsai (-ų)
Taikomoji Elektrotechnika špera KTU. (2016 m. Sausio 20 d.). http://www.mokslobaze.lt/taikomoji-elektrotechnika-spera-ktu.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 18 d. 01:54